عذرخواهی سران آشوب ، محور طرح کمیته 6 نفره اصولگریان
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

یک منبع آگاه گفت:طرح برون رفت کمیته شش نفره اصولگرایان برای ایجاد وفاق ملی است که در آن عذرخواهی برخی چهره ها پیش بینی شده است.

به گزارش رجانیوز، چندی پیش روزنامه حیات نو در خبری با عنوان "اسامی نویسندگان طرح مورد اشاره هاشمی" نوشت: اظهارات آیت‌الله هاشمى ‌رفسنجانى رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درحاشیه نشست خبرگان بازتاب‌هاى زیادى داشت. آن بخش از این اظهارات که بر تهیه طرحى براى برون رفت از وضعیت فعلى توسط برخى دلسوزان نظام خبر مى‌داد بیش از سایر بخش‌ها انعکاس یافت و حتى با حاشیه‌هایى نیز همراه شد.اما اطلاعات تازه حاکى از آن است که این طرح اساسا متعلق به هاشمى نیست و شش چهره اصولگرا نسبت به تهیه و ارائه این طرح مصر هستند. این گروه حبیب‌الله عسگراولادی، مصطفى میرسلیم، محمدرضا باهنر، مرتضى نبوی، حسین مظفر و غلامعلى حدادعادل هستند.
یک منبع آگاه درگفت و گو با رجانیوز درخصوص صحت و سقم این خبر تصریح کرد:چنین گروهی تشکیل شده و کارهایی هم انجام شده اما چون هاشمی نمی خواهد این طرح پیش نمی رود.
وی درباره جزئیات این طرح گفت:این طرح برای ایجاد وفاق ملی با محوریت رهبری تهیه شده که البته دربخش هایی از این طرح پیش بینی شده برخی چهره ها عذرخواهی کنند تا وفاق ملی شکل بگیرد اما چهره ای مانند هاشمی با این طرح مخالف است به همین دلیل در جلسه خود با اعضای شورای مرکزی خانه احزاب اسامی این 6 نفررااعلام کرده است.
این منبع آگاه درادامه اظهار داشت:در حال حاضر برداشت این کمیته شش نفره این است که افرادی مانند هاشمی منافع و نجات خود رابر منافع کشور ترجیح می دهند.
همچنین این منبع آگاه از تصمیم کمیته شش نفره برای پیگیری این طرح از راههای دیگر پس از مشورت با سران نظام خبر داد.