پاسخ صریح فرزند حاج صادق آهنگران به شایعات اخیر
ساعت ۸:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

در پی انتشارخبرکذبی درزمینه واکنش حاج صادق آهنگران درخصوص برخی حوادث اخیر به نقل از فرزند وی،«محمد علی آهنگران» به این جوسازی‌ها پاسخ داد.

متن کامل نامه محمد علی آهنگران که برای «جوان آنلاین» ارسال شده به این شرح است:

بسمه تعالی
هفته دفاع مقدس یادآورحماسه‌سازی‌های جوانان و مردان و زنان ایران زمین در بحرانی‌ترین سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. ملت پرافتخار ایران به پیروی از امام عظیم الشان خویش راه نورانی خود که در بیست و دوم بهمن ماه پنجاه وهفت آغارکرده بودند را درمیان خون آتش طاغوت و استکبار جهانی شرق و غرب پیمودند و تاریخ گواه صادقی از مجاهدت ها و استقامت آنان است. آن روزهای سخت گذشت اما برکات و معنویت آن سالهای رشادت و افتخار همچنان در چشم و دل آزادگان و مستضعفان جهان باقی مانده است و چراغ راهی است که به سعادت ابدی انسانها و حکومت جهانی موعود ختم خواهد شد.اما برای نسل ما که نسل سوم انقلاب اسلامی هستیم این سوال باقی است که چه باید کرد و با چه الگویی می توان نورانیت و انسانیت سالهای جهاد و رشادت را حفظ کرد و به معنای واقعی و حقیقی کلمه رزمنده بسیجی بود و رزمنده بسیجی باقی ماند؟
به گمان من حفظ و نگهداری از آن گرانسنگ در گرو اهتمام و توجه جدی به اصولی است که شهیدان مان در راه احیاء آنها سرو جان باختند و رادمردان در این راه متحمل انواع صدمه ها و مصائب شدند.
آن اصول ارزشمند چه بود؟
احیای احکام نورانی اسلام و کلمه توحید آن چیزی بود که در طول قرون و اعصار متمادی خواسته تمامی صالحان و امامان راستین خلق بوده است و آرزوی آنان ایجاد حکوتی بوده است که در آن زمان امور دست نزدیکترین افراد از روش و منش و بینش به ائمه طاهرین علیهم اسلام باشد و درگرو آن حتی نسیمی از عدالت،معنویت و آزادی آن امامان هدایت احساس شود. درزمان غیبت امام معصوم وظیفه مسلمین دنباله روی از عالمان و راویان حدیت اهل بیت است و بهترین حکومت،حکمرانی به دست عالمان راستین و فقیهان شرع مقدس اسلام است.یگانه رمز و راز پیروزی ملت ما پیروی از امامی بود که به حقیقت غرق در قرآن و غرق در نورانیت اسلام بود.
بیاید یکبار دیگر وصیت نامه شهیدان انقلاب و دفاع مقدس را مرورکنیم.پیروی از امام و اطاعت از ولایت فقیه جامع الشرایط و تبعیت محض از تشخیص حکومتی او فصل مشترک همه آن توصیه ها و وصیت هاست.در پیروزی ها و افتخارات ملت ما آنچه که بیش ازهر چیزدیگری به چشم می آید،رهبری روشن بین و صاحب ضمیرولی فقیه چه در زمان حیات پر برکت امام راحل قدس اله الزکیه و چه در دوران زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای ظله‌العالی است.
در نقطه مقابل آنچه که باعث و بانی شکستها و تلخکامی ها شده دوری از این وجه بارز انقلاب اسلامی ایران بوده است. دشمنان این نظام و این مردم نیز به درستی این نقطه راهبردی و این نشان اقتدار جمهوری اسلامی را تشخیص داده به آن طمع ورزیده و می دانند با شکستن این ستون، قائمه خیمه انقلاب اسلامی نیز فرو خواهد افتاد و بدیهی است که با تمامی ابزار و اسباب و با تمامی عده و عده خود سعی بلیغ در انهدام آن و بی اعتمادی مردم به آنها خواهند نمود. از توهین و تخریب تا ساختن انواع شایعات و تهمت‌ها و طرح اقسام گوناگون راه‌های انحرافی گرفته تا حتی از هرگونه تزلزلی هر چند کوچک در دل دوستان و علاقمندان به اسلام و انقلاب فرو گذار نخواهند کرد و به احدی نیز در این خصوص ترحم نمی کنند. شاهد آن که چندی پیش از قول اینجانب و برای نشان دادن دلسردی مجاهدان و رزمندگان با سابقه انقلاب و جنگ تحمیلی احوال جناب ابوی آقای حاج صادق آهنگران مدظله العالی را وخیم و گرفتار ناخوشی و اسیر تالمات ناشی از وقایع اخیر جلوه دادند.
آن خبر و نامه دروغین و جعلی بارها از سوی این جانب و معظم له مورد تکذیب قرار گرفت و کذب این شایعه نیز در رخدادهای بعدی و مصاحبه های منتشره محرز گردید. لیکن در این جایگاه و برای ثبت در اذهان همه خوانندگان با صدای رسا اعلام می کنم که من تربیت یافته در خانواده‌ای هستم که افتخارش جانبازی و جانفشانی در دفاع از آرمانهای جمهوری اسلامی و اطاعت از فرمان ولی فقیه زمان بوده است. مهمترین وصیتی که همیشه از سوی پدرم شنیدم نوکری در آستان مقدس اهل بیت و حضرت سید الشهداء علیه السلام، اطاعت و دفاع همه جانبه و مردانه از حریم ولایت بوده و همچنان می خواهد تاکه زنده‌ایم همدیگر را در این راه نورانی مساعدت نمائیم. و براستی یگانه راه نجات کشور از مهالک و گرداب ها استقامت در مسیر نورانی اسلام و امام و وحدت حول محور رهبری عظیم الشان انقلاب و اجرای فرامین ایشان است.
حفظ وحدت و همدلی و دوری از بدگمانی و سوءظن و هوشیاری دائمی در مقابله با توطئه های دشمنان که به درستی در سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های عید فطر امسال بود،نسخه شفا بخش دردهای امروز جامعه ماست.باشد که همه نخبگان به خصوص جوانان و نسل سومی‌های انقلاب دراین مسیر ثابت قدم و استوار باقی بمانند.

محمد علی آهنگران
هفته دفاع مقدس 1388