تعداد موشک ها را برای مقابله با متجاوزان افزایش می دهیم
ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه رکن اصیل قانون اساسی؛ ولایت فقیه است، تصریح کرد: سعه صدر و مدارای رهبر معظم انقلاب با کسانی که کمر به ایذا بستند و مردم آزاری، نعمت آزاری و امنیت آزاری می کنند، به این دلیل است که اگر یک روز هم دیرتر برخوردهای ظاهری صورت بگیرد ،شاید این افراد متنبه شوند.
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز این هفته با اشاره به موضوع فناوری هسته ای و مذاکرات ایران با سران کشورهای 1+5 به مسئله سایت انرژی اتمی در قم اشاره کرد و آن را یکی از افتخار آفرینی های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست.
صدیقی با بیان اینکه این امر نشان دهنده دوراندیشی و جلوه ای از اقتدار نظام اسلام است، گفت: دنیا درحالی در خصوص این موضوع دست به جنجال و هیاهو می زند که جمهوری اسلامی پیشاپیش و حتی قبل از موعد مقرر آن را به اطلاع آژانس رسانده است و در این امر، نظام اسلامی صددرصد پیشاپیش قانون حرکت کرده و هیچ تخطی از قانون صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه بنا به سفارش مقام معظم رهبری باید عقب ماندگی های علمی را با جهش های بلند جبران کنیم، به قدم های ارزنده علمی و فرهنگی در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: این حرکت و پیشرفت رو به جلو، هم باعث گیجی دشمن شده و هم به ملت ایران برای آینده امید داده است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر لزوم دستیابی به انرژی هسته ای در خصوص مسائل مختلف از جمله تامین برق، مسائل پزشکی و حوزه انرژی با بیان اینکه ملت ایران با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به چنین کرامتی دست یافته خاطرنشان کرد: دین ما دستور داده تا خودکفا باشیم و بی نیازی از شرق و غرب یکی از تربیت های عرفانی ما است که البته دشمن تحمل آن را ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به رزمایش اخیر موشکی سپاه آن را جلوه ای از اقتدار ملت ایران دانست و افزود: کشور ما با هیچ کسی سر جنگ ندارد و همه کشورهای منطقه در پرتو اقتدار ایران امنیت بیشتری خواهند داشت.
وی با بیان اینکه ایران دنبال سلاح اتمی نبوده ولی در پی فن آوری های صنعتی و علمی هست، خاطرنشان کرد: مسئله موشک، مسئله جنگ نیست بلکه اجرای منویات دین ماست که از ما می خواهد در مقابل دشمن متجاوز و غاصب و برای حفظ استقلال خود قدرت دفاعی داشته باشیم و سلاح های ما سلاح های بازدارنده است که باز هم بر تعداد آن خواهیم افزود.
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه ما قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم، سلاح های جمهوری اسلامی را از موضع دینی و عبادی برای حفظ استقلال و امنیت کشور دانست و گفت: به هیچ عنوان اجازه تجاوز به حقوقمان را به هیچ کسی نخواهیم داد.
صدیقی با اشاره به نقش مهم خبرگان در جامعه اسلامی اظهار داشت : زمانی که با رحلت امام(ره) دشمنان فکر می کردند انقلاب اسلامی نیز از بین خواهد رفت این خبرگان بودند که با درایت و تیزبینی و البته با عنایت خدا، گنجی را کشف کردند و به کسی رای دادند که دل در گرو ریاست نداشت و با این کار انقلاب اسلامی را بیمه کردند.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: درحالی که دشمنان خوشحال بودند و خیال می کردند توانسته اند ضربه ای به رکن اساسی کشورمان یعنی ولایت فقیه بزنند این خبرگان قهرمان بودند که در صحبت های مختلف و بیانیه ای که صادر کردند مهر تایید دیگری بر آرمان بزرگ ایران و رکن اصیل قانون اساسی یعنی ولایت فقیه زدند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران حوادث اخیر کشور را به یک طوفان تشبیه کرد و افزود: برخی با این طوفان می آیند و می روند و از آنجایی که به دنبال اهداف شومی مانند فتنه، ایجاد ناامیدی و جلوگیری از پیشرفت اخلاقی بودند، پایدار نیستند چرا که به فرموده خدا کسانی پایدارند که منفعتی برای دیگران داشته باشند.
صدیقی با بیان اینکه خبرگان نشان دادند که رکن اساسی ملت، ولایت فقیه بوده و این لباس بر قامت حضرت آیت الله خامنه ای دوخته شده است، اظهار داشت: جا دارد به دلیل وجود این برکت و نیز ملت عزیز ایران، شکرگزار خداوند متعال باشیم.
وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله العظمی بروجردی از مراجع تقلید شیعیان و نیز گرامیداشت روز نیروی انتظامی از زحمات فداکارانه آنها برای امنیت کشور قدردانی کرد.
بنا بر این گزارش، صدیقی در خطبه اول نماز جمعه تهران با مقایسه قوانین و برنامه های بشری و دستورات دینی اظهار داشت: قوانین بشری، طرح ها و برنامه هایی که از مغزهای بشری غیرمرتبط با دین و تربیت نشده در مکتب دین به بازار بشریت عرضه می شود، ممکن است ظاهری پر زرق و برق داشته باشد، اما محتوا ندارد و برای بشر جز بدبختی به ارمغان نمی آورد.
وی افزود: خداوند خود را به عنوان محافظ معرفی می کند با این تفاوت که در حفاظت های بشری، گاهی اوقات سوژه مورد حفاظت ، مورد علاقه و عقیده محافظ نیست و محافظ به ناچار و از روی مأموریت مجبور به محافظت از آن فرد است، مثلاً رئیس جمهور آمریکا قوی ترین محافظ ها را دارد آما آیا محافظین او به وی علاقه و عقیده دارند؟
صدیقی با اشاره به سعه صدر پیامبر گرامی اسلام تصریح کرد: سعه صدر امام راحل و رهبر معظم انقلاب و اینکه با کسانی که کمر به ایذا بستند و مردم آزاری، نعمت آزاری و امنیت آزاری می کنند، مدارا می کنند به این دلیل است که اگر یک روز هم دیرتر برخوردهای ظاهری صورت بگیرد شاید این افراد متنبه شوند.
وی افزود: پیامبر اسلام که کمر به خدمت مردم بسته بودند و هیچ اجر و مزدی از آنها طلب نمی کردند و یک شخصیت معنوی بودند و سلطان، کاخ نشین و سوءاستفاده گر نبودند و فرزند فاسد و اطرافیان سوءاستفاده گر و هیچ نقطه ضعفی نداشتند اما آیا رواست که آتش بر سر او بریزند و به او کذاب و ساحر بگویند و سنگ بر بدن او بزنند و در جنگ با او بی حیایی را از حد بگذرانند و او را آزار و اذیت کنند؟
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با طرح این سوال که «مگر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه ادامه کار پیامبر نیست؟» خاطرنشان کرد: مگر ولایت فقیه و رهبران دینی چیزی از مردم می خواهند؟ مگر طلبی دارند؟ همه افتخار این است که در خدمت مردم و خادم آنها باشند، اینها که باری برای دنیای خود نبستند، اینها زهد کامل دارند اما آیا این همه آزار و اذیت رواست؟