اصلاح طلبان برای براندازی باید در سیستم بمانند ولو با عقب نشینی!
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

ارگان گروهک فدائیان خلق با اشاره به ائتلاف مدعیان اصلاحات و جریان های ضدانقلاب برانداز، از تقسیم کار در این زمینه خبر داد.
اخبار روز نوشت: برای رسیدن به هدف، استراتژی چندلایه مورد نیاز است. اصلاح طلبان داخل حکومت موقعیت متزلزلی پیدا کرده اند اما آنها باید به هر قیمت، حتی با عقب نشینی موقتی در داخل سیستم باقی بمانند. تلاش مراجع و روحانیان]!؟[ برای مقابله با نظام ولایت مطلقه فقیه بسیار باارزش است. اپوزیسیون خارج از حکومت، باید فشار روانی بر دولت را افزایش دهد. جنبش باید راهکارهای جدیدی برای مقاومت و نافرمانی مدنی پیدا کند اپوزیسیون و جنبش خارج از کشور ضمن مشروعیت زدایی از دولت باید جنبش سبز را بعنوان آلترناتیو حکومت اسلامی معرفی کند. تمامی این تلاشهای موازی، مکمل یکدیگر هستند و نباید مانعی در کار یکدیگر بوجود آورند.
این سایت گروهکی وابسته به چپ های آمریکایی با دعوت به نفاق و مرحله بندی پروژه فریب می نویسد: بسیاری از مشکلات، و جدلهای نظری در داخل اپوزیسیون از آنجا برمی خیزد که هدفهای مرحله ای و راه رسیدن به آن با هدف اصلی و نهایی مخلوط می شود. مثلا با وجود اینکه هدف نهایی ما سکولاریسم و جدایی دین از دولت است، ممکن است مجبور باشیم در این مرحله با نیروها و جریانهای سیاسی همکاری کنیم که در چارچوب قانون اساسی موجود یعنی با پذیرش ولایت فقیه کار می کنند یا در مورد امکان تلفیق دموکراسی و حقوق بشر با حکومت دینی دچار توهم هستند. متاسفانه مسئله ای به این سادگی برای برخی از فعالان سیاسی قابل هضم نیست، آنها تصور می کنند چنین همکاری با اعتقاد به سکولاریسم مغایرت دارد.
سایت یاد شده همچنین با تاکید بر اینکه «متاسفانه جمهوری اسلامی به رغم تئوری سقوط 2ساله، سی سال دوام آورده» دعوت به همراهی مرحله با مدعیان اصلاح طلبی می کند و می نویسد: بسیاری می دانستند برنامه های کروبی رادیکال تر است اما به موسوی رای دادند چون کروبی نتوانست اعتماد مردم را جلب کند. جنبش در جمهوری اسلامی، رهبران متفاوتی داشته، زمانی بنی صدر جنبشی از هواداران به وجود آورد. پس از دوم خرداد، خاتمی جنبش را به حرکت درآورد و اکنون موسوی. اکنون رنگ سبز به عنوان نماد جا افتاده. دهها طرح گرافیکی سبز از جنبش توسط طراحان آمریکایی و اروپایی تهیه شده است. اینکه چرا موسوی این رنگ را انتخاب کرده، اهمیت زیادی ندارد.