برخلاف غرور ملی ایرانی ها اپوزیسیون از فشار غرب راضی است
ساعت ٧:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

«فشار بر ایران به خاطر برنامه هسته ای، موجبات رضایت اپوزیسیون و جنبش سبز را فراهم می کند.» روزنامه لس آنجلس تایمز این مطلب را از قول یکی از عناصر ضد انقلاب عنوان کرد و نوشت: یک فعال سیاسی اپوزیسیون در ایران که به خاطر خطربازداشت خود را تقی معرفی کرد(!) می گوید «فاش شدن وجود یک نیروگاه هسته ای جدید، فشارها بر دولت را خواهد افزود. این امر موجبات رضایت جنبش سبز را فراهم می کند. با افزایش فشارها می توان امیدوار به عمیق تر شدن شکاف ها بود.»
لس آنجلس تایمز با بیان اینکه برنامه هسته ای باعث غرور ایرانیان است تأکید می کند: این برنامه باعث اختلاف میان اصلاح طلبان که خواستار تعامل با غرب هستند و تندروهای مخالف مداخله غرب در امور داخلی شده است. طرفداران اپوزیسیون که در غرب اقامت دارند مراتب انزجار خود را از تلاش ایران برای ساخت سلاح هسته ای ]!؟[ ابراز کردند و محسن مخملباف در یک تظاهرات اپوزیسیون در نیویورک بیانیه ای راقرائت کرد که در آن نوشته شده بود جنبش سبز بمب اتم نمی خواهد.
این روزنامه آمریکایی با اشاره به استقبال اپوزیسیون ضد انقلاب از افزایش فشار خارجی به ایران به بهانه برنامه هسته ای تصریح کرد: اغلب ایرانی ها مخالف سازش درباره برنامه هسته ای خود هستند. این مسئله یک حس ملی است که حتی قبل از انقلاب هم وجود داشته است.
لس آنجلس تایمز در عین حال از قول افرایم هالوی رئیس اسبق سازمان جاسوسی موساد ابراز امیدواری کرد با افزایش فشار غرب، نارضایتی در داخل ایران پا بگیرد و باعث رفتار متفاوت جمهوری اسلامی شود.
اخیراً رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا با اشاره به حاشیه سازی عناصر ضد انقلاب در راهپیمایی بزرگ روز قدس، از این ماجرا به عنوان شکاف در ایران یاد کرده و گفته بود «ما چنین شکاف هایی را در 30 سال گذشته ندیده ایم. به همین دلیل احتمال دارد تحریم بیش از گذشته جواب دهد».