نماینده ولی فقیه درسپاه فجر: صانعی و دستغیب گرفتار بازی های سیاسی شده اند

نماینده ولی فقیه درسپاه فجر استان فارس گفت :جای تاسف است که برخی ازعلما مثل آقای صانعی و سید علی محمد دستغیب شان خود را پایین آورده و گرفتار بازی های سیاسی شده اند.

حجت الاسلام ابوالقاسم علی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که از آنها انتظار می رود که پرچمدار هدایت مردم و ادامه دهنده راه امام، شهدا و تابع رهبری جامعه باشند.
علی زاده اضافه کرد : خط و جریان موازی یکی از شگردهای دشمنان بشریت و دشمنان اسلام در گذر زمان می باشد و مورد توجه آنان بوده است.
وی گفت : وقتی فرعون مستقیم نمی توانست با حضرت موسی (ع) به مبارزه بپردازد ، ژست دین و مردمی بودن را به خود گرفت و می گفت می ترسم موسی در جامعه فساد ایجاد کند.
علی زاده اظهار داشت : فرعون برای مبارزه با موسی (ع) از یک موازی کاری استفاده می کند و خود که مفسد است ادعای وجود فساد می کند.
نماینده ولی فقیه درسپاه فجراستان فارس اضافه کرد: امروز هم دشمنان ایران و ملت اسلامی که در مقابل این ملت خود را عاجز می دانند برای به بن بست کشیدن انقلاب و حرکت رو به رشد آن از همین شیوه بهره می گیرند و با موازی کاری دین علیه دین ، مذهب علیه مذهب و عالم را علیه عالم قرار می دهند.
حجت الاسلام علی زاده ادامه داد : موازی کاری دشمنان یک ریشه تاریخی دارد به طوری که در تاریخ انقلاب اسلامی ایران با فتوای یک عالم و مجتهدنمای زنجانی ، عالم مجاهد و وارسته ای همچون شیخ فضل الله نوری به دار آویخته شد.
وی بیان کرد : امروز متاسفانه برخی متوجه نقشه ها و توطئه های استعمار پیر و استکبار جهانی نیستند و با بی بصیرتی آب در آسیاب دشمن می ریزند و بعضا در ژست عالم و مرجع خود را به نمایش گذاشته اند و این در حالی است که اگر دارای مرجعیت باشند باید در جهت تقویت دین و ارزشهای جامعه و اتحاد ملی و حول محور ولایت فقیه حرکت کنند.
حجت الاسلام علی زاده اضافه کرد : شگرد دشمن این است که مرجعیت خودساخته را در مقابل مرجعیت ناب ، اقتدار ولایت فقیه و حاکمیت دینی قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس با بیان این مطلب که حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد ، گفت : اگر شان علم و مرجعیت یک شان بالایی می باشد انتظار می رود که کسانی که مدعی این شان هستند خود بیش از هر کسی حرمت این جایگاه را نگه بدارند.
وی اظهارداشت : مردم راه خود را پیدا کردند و این خود افراد هستند که گول برخی افراد بی بصیرت پیرامون خود را خورده و آب به آسیاب دشمنان انقلاب و اسلام می ریزند.
علی زاده بیان کرد : امیدوارم همه خواص از جمله علما با هوشمندی توطئه های دشمنان را رصد کرده و در بازی های سیاسی آلت دست بدخواهان اسلام نباشند.
وی افزود : عظمت حوزه های علمیه و روحانیت در سطح جامعه اسلامی آنقدر بالاست که این موضوعات کوچک که تازگی هم ندارد را به راحتی هضم می کند.
حجت الاسلام علی زاده ادامه داد : خواسته دشمن بعد از ناامیدی در فتنه براندازی نظام بعد از انتخابات این است که این گونه در جامعه القاء کند که در ایران بحران وجود دارد.
وی اضافه کرد : در میان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری تنها آقای سید علی محمد دستغیب است که سخن ناصوابی را بر زبان جاری می کند و این فرد هنوز مرجعیت او زیر سوال می باشد و طبیعی است که دشمن از او برای اهداف خود استفاده می کند.
نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس گفت : در میان مراجع تقلید هم فردی مثل آقای صانعی پیدا شده که به دلیل فتوا و مواضع نادرستش مورد استقبال دشمنان قرار گرفته است و دشمنان می خواهند از طریق او به اهداف خود برسند.
حجت الاسلام علی زاده افزود : علیرغم اینکه حوزه علمیه جامعه ما ضمن اینکه این ناچیز انحراف ها را نیز از سوی هم لباسان خویش نمی توانند بپذیرند اما این موضوعات را خاری بیش تلقی نمی کنند.
وی بیان کرد : در اوایل سال های پیروزی انقلاب اسلامی افرادی چون شریعتمداری و منتظری به عنوان مرجع مطرح بودند اما به لحاظ سیاسی متاسفانه به دلیل ساده لوحی زمینه ای را برای دشمنان فراهم کردند و مقابل امام و انقلاب ایستادند ، و چنین افرادی آن روز خودشان را از گردونه انقلاب خارج کردند.
علی زاده اظهارداشت : آیا افرادی مثل آقای صانعی و آقای سید علی محمد دستغیت ملاتر و گردن کلفت تر از آقای منتظری بودند؟
وی با بیان این مطلب که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که همواره این موضوعات را به خوبی تدبیر می کند ، در این خصوص هم باید اقدامات لازم را انجام دهد ، ادامه داد : آیا هر کسی از راه رسید می تواند ادعای مرجعیت داشته باشد و روی کارهای او هیچ نظارتی وجود نداشته باشد و هردیدگاهی را که داشته باشد به عنوان حکم و فتوا اعلام کند؟
حجت الاسلام علی زاده یادآور شد : وقتی ما برای رهبری مجلس خبرگان را تعریف کرده ایم که به نمایندگی از مردم بر عملکرد رهبری نظارت داشته باشد باید در خصوص مرجعیت هم مجلسی وجود داشته باشد تا این طور مواردی پیش نیاید که آقای صانعی و منتظری که مرجعیت آن ها زیر سوال است بیایند و حکم اجتهاد یک فرد دیگر را امضا کنند و هیچ نظارتی بر روی کار آنها نباشد.
وی اضافه کرد : خطای یک مرجع مثل خطای دیگر افراد جامعه نیست و خطای مراجع عوارض بدی را برای جامعه به دنبال دارد و به همین منظور مراجع باید برای ساماندهی این امر یک فکری کنند و رابطه مرجعیت و رهبری را به نحو مطلوب تعریف کنند تا زمینه ای برای سوء استفاده دشمن فراهم نشود.
حجت الاسلام علی زاده گفت : اگر یک مدیریت و نظارتی بر روی عملکرد مراجع صورت نگیرد دشمن بیشترین بهره را در این میان

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱
تگ ها :