رییس مجلس:امروز جامعه با بداخلاقی سیاسی و تندروی مواجه است
ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی
رییس مجلس شوری اسلامی گفت: امروز جامعه ما با بداخلاقی سیاسی و تندروی مواجه است و برخی با حرفهایی با آبروی کل نظام و انقلاب بازی می کنند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار قضایی و حقوقی ایرنا، "علی لاریجانی" در مراسم معارفه برادرش آیت ا... صادق لاریجانی به عنوان رییس جدید قوه قضاییه، اظهار داشت: قوه قضاییه باید نقش متعادل سازی در جامعه داشته باشد و در بعد عدالت به مسایل کلان که مربوط حقوق نظام و مردم است، بپردازد.
مراسم معارفه و تودیع رئیسیان جدید و قدیم قوه قضاییه با حضور نماینده مقام معظم رهبری، رئوسای قوا، رئیس مجلس خبرگان، دبیر شورای نگهبان، جمعی از وزرا، نمایندگان مجلس، مقام های عالی قضایی و شخصیت های کشوری و لشکری در ساختمان اصلی قوه قضاییه برگزار شد.
رییس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکد آیت ا... شاهرودی رییس سابق قوه قضاییه ، تصریح کرد: ایشان به آرامش در جامعه توجه داشتند و در حوادث مختلف به ان موضوع اهتمام می کردند و دوران ایشان خیلی درخشنده بودو اینک کار به دست فقیه دیگری افتاده که ادامه خواهد داشت.
لاریجانی با اشاره به سیر تکوین تاریخی دستگاه عدلیه در ایران،‌ افزود: اصلاحات فکری و استقلال قضا و تغییرات ماهوی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این عرصه صورت گرفت.
وی تاکید کرد که قوه قضاییه مظهر اقتدار نظام است،‌ اگر عدلیه بر اساس قوانین جمهوری اسلامی با اقتدار عمل کند و حقوق مردم تامین گردد ، ‌بسیاری از اهداف محقق می شود.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دستگاه قضایی توانست از حقوق مردم دفاع کند اقتدار نظام افزایش می یابد.
لاریجانی تصریح کرد : برای اقناع افکار عمومی باید از سوی دستگاه قضایی به عنوان آنچه متناسب با حق می داند،‌ توجیه شود و این بخش گرفتار جوسازی نشود.
وی با اشاره به فضای غالب کشور که در حوزه سیاست قرار دارد، گفت که مدم با سیاست زندگی نمی کنند با مشکلات مادی،اقتصادی و اجتماعی همراه هستند و در حوه قضا نیز با بیش از 95 درصد با این موارد سروکار دارند.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم باید احساس کنند در پناه قوه قضاییه آرامش و امنیت دارند،‌ سیاست قوه قضاییه یعنی قانون باشد و چشم خود را باید خارج از ان ببندد و چنین باید بازتاب داشته باشد که کسی جرات خواسته خارج از قانون از دستگاه قضایی نداشته باشد.
لاریجانی با اشاره به تعامل مجلس با قوه قضاییه و مصوبه هایی چون پیشگیری از وقوع جرم در مورد مجازات قانون اسلامی، افزود: این مورد تصویب شده و به شورای نگهبان ارایه شده است که امیدواریم مراحل تصویب آن نهایی شود.