لاریجانی: بهانه‌جویی قدرت‌های زورگوی جهان زمینه‌سازی برای زیاده‌خواهی است
ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بهانه‌جویی قدرت‌های زورگوی جهان در ارتباط با موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی زمینه‌سازی برای افزون‌طلبی و زیاده‌خواهی است.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی محمدالامین الدراقی سفیر جمهوری الجزایر در تهران بعد از ظهر امروز شنبه در پایان ماموریت خود با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار ابتدا علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، الجزایر را دوست قدیمی ایران خواند و گفت: مناسبات و همکاری‌های بین دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، فرهنگی و اقتصادی از روند مناسب و روبه رشدی برخوردار بوده است.
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت گسترش هرچه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های بین مجالس دو کشور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی بر حمایت مجلس شورای اسلامی از هرگونه توسعه روابط متقابل تاکید کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از مواضع کشور الجزایر در قبال موضوع هسته‌ای کشورمان خاطرنشان ساخت: موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی از ابتدا تاکنون روند روشن و مشخصی داشته است و بهانه‌جویی قدرت‌های زورگوی جهان در این ارتباط زمینه‌سازی برای افزون‌طلبی و زیاده‌خواهی است.
در ادامه این دیدار همچنین محمدالامین الدراقی سفیر الجزایر در تهران ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های دوران ماموریت دیپلماتیک خود در تهران و روند پیشرفت روابط دو کشور گفت: الجزایر، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و قدرتمند در منطقه و جهان می‌داند و به گسترش بیشتر از پیش مناسبات و همکاری‌های خود با این کشور اهمیت فراوانی قایل است.
وی مجالس دو کشور را واجد اهمیت محوری در گسترش روابط دو کشور دانست و خواستار تعمیق مناسبات بین پارلمانی دو کشور در سطوح مختلف شد.