احمدی‌نژاد: زرادخانه اصلی جبهه استکبار، زرادخانه رسانه‌ای است
ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور گفت: باورم این است که زرادخانه‌های هسته‌ای و تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک یک طرح فریب است و زرادخانه اصلی جبهه استکبار، زرادخانه رسانه ای است؛ از اصل یک خبر دروغ را جعل و با تکرار، آن را تبدیل به سند می‌کنند و با استناد به آن، حمله می‌کنند.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در سومین مجمع عمومی سالانه اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای اسلامی که در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، تشکیل این اجلاس و این اتحادیه را در شرایط حساسی از تاریخ بشر دانست و گفت: امروز حرکت تاریخی انسان در نقطه عطف، انتخاب و سرنوشت قرار دارد و می‌بینید که صحنه عالم، صحنه رویارویی دو جریان بسیار روشن و مشخص است؛ جریانی که با اندیشه مادی، با تعریف مادی از جهان و انسان به دنبال تسلط بر همه منابع فرهنگی، مادی و انسانی جهان است.
وی افزود: این همان جریانی است که حداقل 60 سال و به تعبیری دیگر بیش از 300 سال بر جهان حاکم است و همه مناسبات سیاسی، اقتصادی و روابط بین انسانها را رقم زده و شرایط کنونی جهان حاصل حاکمیت این جهان است.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: در نقطه مقابل، نهال نورس و باطراوتی شکل گرفته است که با نگاه الهی و توحیدی به جهان و با تعریف درست از انسان در جهت برپایی عدالت، دوستی و زمینه سازی رشد و کمال انسان ها حرکت می کند.

* "رسانه " کاری‌ترین سلاح دشمنان بشریت علیه ملتها است

وی با بیان اینکه امروز عرصه‌های گوناگون بین المللی صحنه رویارویی جریان مادی در برابر جریان توحیدی است، اظهار داشت: امروز رسانه نه فقط یک جریان اطلاع‌رسانی بلکه یک ابزار بی‌بدیل پیشبرد سیاست‌ها، انتشار فرهنگ‌ها و تحمیل به ملت‌ها است و امروز به عنوان کاری‌ترین سلاح دشمنان بشریت علیه ملتها به کار گرفته شده است.

* نظام استکباری بدون "رسانه " حتی یک روز هم دوام نمی‌آورد

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه نظام مادی از همه ظرفیت‌های رسانه برای تحمیل سیاست‌های خود بهره می‌برد، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در مورد رسانه امروز بیش از سرمایه‌گذاری در آموزش و فرهنگ است و به عبارتی مهمترین سلاح پیشبرد سیاست‌های استکباری امروز رسانه است تا جایی که اگر رسانه را از نظام استکباری جدا کنیم حتی یک روز هم دوام نمی آورند.
وی ادامه داد: آنان با رسانه، مقدمه‌سازی و فرهنگ سازی می‌کنند و هجوم می آورند، با رسانه، دستور کار روزانه دولت‌ها و ملت‌ها را ترسیم می‌کنند و با رسانه مبانی فکری و ارزش های فرهنگی ملتها را مورد هجوم قرار می دهند و همه فرهنگ، سیاست و توانمندی علمی دنیای استکباری امروز پشتیبانی رسانه است.

* دشمنان با طراحی رسانه‌ای، ماجراهای تقلبی را پرورش و سازمان می‌دهند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جریان توحیدی نیز باید به میزان اهمیت رسانه خود را تجهیز کند و آماده حضور در این نبرد سنگین شود، گفت: آنان با طراحی رسانه‌ای یک ماجرای تقلبی را شکل، پرورش و سازمان می دهند، حرکت ایجاد و نتیجه‌گیری می‌کنند؛ اگر ماجرایی مانند غزه توسط کشوری مخالف جبهه استکباری اتفاق می‌افتاد، یعنی دولتی که در نقطه مقابل یک جبهه استکباری یک دهم و حتی یک صدم کارهایی که رژیم صهیونیستی در غزه کرد، مرتکب می شد چه غوغایی در دنیا به پا می شد؟ چند دولت باید در پی این حادثه سقوط و جبهه استکباری تا چند ده سال باید طلب کاری می کرد؟
وی افزود: اما می‌بینید دولتی جعلی، دروغی و ساختگی که برای تجاوز، ترور و تهدید و ایجاد تفرقه درست شده است، حمله و بمباران می‌کند، چند هزار تن بمب و موشک سر زنان و کودکان بی‌پناه می‌ریزد، بیش از هزار و سیصد نفر را قطعه قطعه می‌کند، چند هزار نفر را می‌کشد، به راحتی چند هزار بمب وارد فضای غزه می شود اما در همان حال از ورود یک تن دارو جلوگیری می‌کنند.

* فعالیت‌های رسانه‌ای مانع از فروپاشی رژیم صهیونیستی شده است

احمدی‌نژاد تصریح کرد: در این میان ببینید به وسیله رسانه چه کارهایی می‌کنند؛ 8، 9 ماه بعد از ماجرای غزه تنها چیزی که در فضای عمومی رسانه‌ها مطرح نیست موضوع غزه و محاکمه جنایتکاران است؛ بالاتر، طوری عمل می‌کنند که جنایتکاران را مظلوم و مظلومان را جنایتکار جلوه بدهند؛ اگر رسانه نبود آیا امروز از وجود صهیونیست‌ها در عالم خبری بود؟
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ماجرای شهادت مروه الشربینی اظهار داشت: در کشور آلمان که مدعی لیبرال دمکراسی و دمکراسی لیبرال است خانم بی‌دفاعی که به دادگاه مراجعه می‌کند، مورد تعرض قرار می‌گیرد؛ این در حالی است که علی القاعده در همه کشورها امن ترین نقطه دادگاه است زیرا در دادگاه همه باید از آنچنان امنیتی بهره‌مند باشند که به راحتی حرف خود را مطرح، شکایت یا دفاع کنند؛ اما می بینید در این کشور این خانم وقتی به دادگاه مراجعه می کند در حضور قاضی و ماموران امنیتی، آن فرد متعرض حمله می کند و با حدود 20 ضربه چاقو آن خانم بی‌دفاع را به شهادت می‌رساند و ماموران امنیتی و قاضی در برابر چشم همسر و فرزندانش نگاه می‌کنند؛ وقتی مرد برای دفاع از همسرش قیام می‌کند با شلیک گلوله ماموران امنیتی مواجه می شود.

* رسانه‌های استکباری مو به مو سیاست‌ دولتهای استکباری را دنبال می‌کنند

وی ادامه داد: اما سوال، اگر چنین اتفاقی در کشوری اسلامی یا در کشوری که در نقطه مقابل نظام استکباری قرار دارد اتفاق می‌افتاد چه خبر می شد؟ تا چند سال از این ماجرا فیلم و گزارش خبری می ساختند و مدام خبر مخابره می کردند.
احمدی نژاد رسانه را ابزار اصلی بسیاری از جریانات براندازی نظام‌های مستقل در جهان دانست و اظهار داشت: دیدیم که در ونزوئلا چه کردند، کودتایی که مورد حمایت دولت وقت آمریکا بود با پشتیبانی رسانه، خودش را مظلوم و انسانی و دولت قانونی را ضد انسانی جلوه می داد؛ در ماجرای شهادت خانم مروه تا ده روز اجازه ندادند این ماجرا آشکار شود.
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه‌ تمام شعارهای "آزادی اطلاع‌رسانی " آنان یک دروغ بزرگ است، تصریح کرد: تمام رسانه های استکباری مو به مو سیاست‌های دولت‌های استکباری را دنبال می‌کنند.

* سوالهای رسانه‌های آمریکایی کاملا مثل هم بود

وی با اشاره به سفر اخیر خود به نیویورک، گفت: در این سفر، ما با چندین گروه از رسانه‌ها، تقریبا تمام رسانه‌های آمریکایی مصاحبه داشتیم؛ همه اینها چهار تا سوال بیشتر نداشتند و سئوال‌ها کاملا یکسان بود و در بعضی‌ها ترتیب سوال‌ها نیز مثل هم بود؛ من از آنها سوال کردم که شما چطور رسانه مستقل هستید و کدام یک از این سوال‌ها سوال‌های مردم است؛‌ درحالی که همه این سوال‌ها، سوال های دولتهایشان و خواست دولت ها و سیاست های دولت‌هایشان است.
وی افزود: به یکی از دوستان به مزاح گفتم ما وقتی می‌بینیم همه سوال‌هایشان مثل هم است، باید یک سوال چند جوابه برای رسانه‌های آمریکایی طراحی کنیم.
رئیس جمهور اضافه کرد: گفتم چند احتمال است یک اینکه در آمریکا همه مردم یکجور و عین هم فکر می کنند و تفاوت و اختلاف نظری نیست و سیصد میلیون عین هم فکر می‌کنند و خدای متعال یک قالب گذاشته و 300 میلیون قالب زده، دوم اینکه رسانه‌ها همه مال یک گروه و یک نفر و تنها اسمشان متفاوت است و سوم اینکه در یک نقطه ای با هم هماهنگ می شوند و چهارم همه اینها با هم هستند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه اصلا ما رسانه بی‌طرف نداریم و مگر می تواند رسانه‌ای بی‌طرف باشد، اظهار داشت: می‌گویند جریان اطلاع‌رسانی آزاد؛ پس چرا ده روز ماجرای خانم مروه را پنهان کردید و پنهان کردند، آن هم یک جنایت بزرگ.

* هم تشکیک‌کنندگان در هولوکاست را زندانی می‌کنند و هم برای زندانیان ما اشک می‌ریزند

وی افزود: می‌بینید همین الان در اروپا کسانی که نسبت به ماجرای هولوکاست تشکیک می‌کنند زندانی می‌شوند، حتی اگر استاد دانشگاه یا نماینده مجلس باشند؛ کافی است در کشورهای من و شما یک نفر به هر دلیلی به زندان برود، چه غوغایی در دنیا درست و چه گریه‌ها می‌کنند و چه اشک‌ها می‌ریزند.

* اوباما رسما به وجود شکنجه در زندان‌های آمریکا اعتراف کرده است

رئیس جمهور تصریح کرد: شما دیدید در همین نشست سازمان ملل آقای اوباما (رئیس جمهور آمریکا) رسما اعتراف کرد که در داخل آمریکا شکنجه وجود دارد و در سخنرانی سازمان ملل، ایشان اعلام کرد دستور داده‌ام از این به بعد شکنجه در آمریکا ممنوع شود و معنایش این است که شکنجه هست؛ اما می‌بینید که رسانه چه می‌کند، حالا اگر در کشورهای شما یک زندانی در داخل حمام زندان زمین بخورد و گوشه پایش خراش بیفتد چه بلایی سر کشورهای شما و کشورهای مستقل می آورند.

* زرادخانه اصلی جبهه استکبار، زرادخانه رسانه ای است

وی ادامه داد: باورم این است که زرادخانه‌های هسته‌ای و تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک یک طرح فریب است و زرادخانه اصلی جبهه استکبار، زرادخانه رسانه ای است؛ از اصل یک خبر دروغ را جعل و با تکرار، آن را تبدیل به سند می کنند و با استناد به آن حمله می کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مسئولیت شما و ما بسیار سنگین است تصریح کرد: بشریت در آستانه انتخاب جدیدی قرار گرفته است؛ رسانه‌های پاک، انسانی و مومن به اندیشه الهی و توحیدی مسئولیتهای سنگینی به عهده دارند و با همت رسانه ها باید حجاب‌های ضخیم جهل و تحمیل جهل به بشریت دریده شود؛ اجرای این مأموریت نیازمند برنامه‌ریزی، انسجام و هوشمندی است.

* بعضی رسانه‌های کشورهای اسلامی هم فریب شبکه‌های رسانه‌ای استکبار را می‌خورند

وی با اشاره به اینکه بعضی رسانه های کشورهای اسلامی هم فریب شبکه های رسانه ای استکبار را می خورند و در همان مسیر حرکت می کنند، گفت: امروز مأموریت شما فقط اطلاع‌رسانی نیست بلکه در کنار آن فرهنگ‌سازی و پشتیبانی از ملت‌های مظلوم و پشتیبانی از اندیشه های الهی، انسانی و ارزش‌های متعالی از ماموریت‌های شما است.

* بنیان های نظری اندیشه دموکراسی لیبرال و لیبرال دموکراسی در حال متلاشی شدن است

احمدی‌نژاد افزود: باور ما این است نظام مادی رو به افول بوده و همه نشانه های اضمحلال امپراتوری ثروت، قدرت و رسانه آشکار شده است؛ بنیان های نظری اندیشه دموکراسی لیبرال و لیبرال دموکراسی در حال متلاشی شدن است و جهان در آستانه انتخاب جدید قرار دارد؛ پس شما باید همت کنید و یار و چشم بیدار ملت ها برای رسیدن به انتخاب درست باشید.
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تبدیل حالت انفعالی به حالت فعال، گفت: آنها هیچ چیز در دستشان نیست اما می‌بینید چه جنجالی به پا می‌کنند.

* در ماجرای هسته‌ای اخیر ایران، اوباما یک اشتباه بزرگ تاریخی مرتکب شد

وی با بیان اینکه در همین ماجرای اخیر هسته‌ای ایران دیدید آقای اوباما یک اشتباه بزرگ تاریخی را مرتکب شد، افزود: در حالی که ما براساس مقررات و زودتر از مقررات و به خاطر احترام به مدیرکل آژانس و تاکید بر قانون، یک سال زودتر از موعد اطلاعات لازم را به آژانس داده بودیم و علی‌القاعده دولت امریکا هم از این موضوع مطلع شده و اینکه حالا چطور این مطلب را به آقای اوباما نرسانده‌ا‌ند و ایشان مطلع نبودند ما نمی‌دانیم.

* رسانه‌های غربی القای خط مخفی‌کاری از سوی ایران را دنبال می‌کنند

احمدی‌نژاد تصریح کرد: آقای اوباما می‌آید به اتفاق دو نفر دیگر از آن آدم‌هایی که می‌شناسید، شروع می کند به حمله کردن و دستور می‌دهد ایران باید این کار را بکند، آژانس باید این کار را بکند، یک مرکز مخفی ایران کشف شد؛ بعد از اینکه معلوم می‌شود اطلاعات ایشان (اوباما) غلط است و حرف بی جایی زده و ما کار مخفی نکردیم و زودتر از وقت مقرر اطلاع داده ایم، ما منت داریم بر دوش آژانس، زودتر به آژانس اطلاع دادیم که نهایت اعتماد به نفس ما و پاکی ایران است اما همچنان می‌بینید که در رسانه‌ها خط القاء مخفی‌کاری ایران دنبال می‌شود.

* رسانه‌های غربی آنقدر یک خبر دروغ را تکرار می‌کنند تا بالاخره آن خبر رسوب کند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه رسانه‌های غربی آنقدر یک خبر دروغ را تکرار می‌کنند تا بالاخره آن خبر رسوب کند، خطاب به شرکت کنندگان گفت: شما امکانات و توانمندی های فراوان و بی نظیری دارید و خودتان را برای حضور در صحنه سرنوشت مجهز کنید.
وی با بیان اینکه ذخیره عظیم فرهنگ اسلام ناب، ارزش‌های اسلامی و الهی و عنایات خدای متعال بزرگترین و بی‌نظیرترین ذخیره کشورهای اسلامی است، افزود: ارزش هایی که شما می‌خواهید معرفی کنید با صفت انسانها یگانگی دارد و هر انسان سالمی آن را خواهد پذیرفت و وقتی براساس صداقت حرکت می کنید همه سنت های الهی پشتیبان شماست.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: امروز هم به لحاظ توانمندی‌های فنی، قدرت فکر و اندیشه، ذخیره عظیم انسان‌های مومن، پاک و توانمند در اختیار شما است، پس خودتان را آماده کنید؛ البته ما نیازمند یک حلقه وصل و محور وحدت هستیم؛ تشکیل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی کار و آغاز مبارکی است، البته این اتحادیه یک ظرف، فرصت و امکان است و ما نیازمند یک اندیشه و روح جمعی هستیم.
وی با بیان اینکه ما نیازمند یک هدف واحد متعالی هستیم، ادامه داد: دنیای استکباری هدف را روشن کرده و آن یک جامعه لیبرال و یک نظام دمکراسی لیبرال و به قول خودشان توسعه یافته است و بسط این اندیشه و سیستم حکومتی و ارزش های به قول خودشان دنیای آزاد، هدف کار رسانه‌ای آنها است.

* رژیم صهیونیستی خط قرمز دنیای استکبار است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه البته این هدف روشن آنها را باید به بسط نظام سلطه تعبیر کرد، گفت: آنها خط قرمزها را تعریف کردند؛ رژیم صهیونیستی به عنوان یک امر قدسی مورد حمایت همه دنیای استکباری است؛ در جبهه استکباری، دولت یا دولتی مردمی پیدا نمی‌کنید که به اصل و اساس رژیم جعلی صهیونیستی تعرض کند؛ جالب است بدانید بعضی از مسئولان دولت‌های غربی بارها و بارها به ما گفته اند که شما هر چه به خود ما می خواهید، بگوئید اما به صهیونیست‌ها چیزی نگویید.
رئیس جمهور اظهار داشت: شما اعضای اتحادیه مجمع رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی هم بنشیند اهداف واحد مشترک و خطوط قرمز های مشترک را مشخص کنید؛ ما هدف‌های مشترک زیادی داریم، دهها هدف مشترک متعالی الهی داریم که باید نقطه تلاقی آنها را پیدا کرد.
وی تصریح کرد: برپا ساختن دولت و زندگی طیبه الهی و انسانی در همه زمین می تواند از اهداف مشترک ما باشد که این آرمان هر مسلمان و موحدی است؛ آنها (رسانه های استکباری) می‌خواهند دنیا را به زیر سلطه خودشان بیاورند و به اصطلاح خودشان یک جامعه لیبرال توسعه یافته درست کنند.
رئیس جمهور با طرح این سوال که ما چه می‌خواهیم درست کنیم، گفت: ما می‌خواهیم جهان به یک نقطه متعالی برسد؛ نقطه ای که ارتباطات انسان‌ها و ملتها براساس عدالت، دوستی، پاکی و توحید تعریف شود؛ در جهانی که نقطه مطلوب ما است، ملت درجه یک و دو، حق وتو و لشکرکشی و اشغال عراق و افغانستان، حمله به غزه، لبنان، کرانه باختری و بیت المقدس و ترور، کشتن، تجاوز و دروغ وجود ندارد.
وی با بیان اینکه‌ این موارد می‌تواند هدف متعالی همه ما باشد تصریح کرد: ظهور انسان کامل و وعده تخلف ناپذیر الهی می‌تواند نقطه مشترک ما باشد؛ خط قرمز ما هم می تواند خودداری از هر نوع ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی و ملت های مستقل باشد.

* غربی‌ها با اینکه 72 فرقه و72ملت هستند اما در بین خودشان وحدت دارند

احمدی‌نژاد اظهار داشت: آنان در حالی که 72 فرقه و72ملت هستند با این حال بین خودشان در پی وحدت هستند؛ تاریخ اروپا سرشار از جنگ ها و کشتارهای بی نظیر و خونین است به طوری که با تحقیق می گویم در هیچ قاره دیگری این قدر جنایت که در اروپا اتفاق افتاده، مشاهده نمی کنیم؛ در جنگ جهانی دوم بیش از60 میلیون انسان کشته شد که به اندازه کشته شدگان کل جنگ های طول تاریخ بشر است.

* غربی‌ها در قرن بیستم بدتر از اقوام‌وحشی 4 هزار سال پیش به جان هم افتاده بودند

وی ادامه داد: دیدید به محض این که فشار برداشته می شود چه اتفاقی می افتد و در بالکان چقدر کشتار کردند؛ بدتر از اقوام وحشی4 هزار سال پیش در قرن بیستم مدعیان پیشرفت فرهنگ به جان هم افتادند؛ با این حال امروز رسانه های جبهه استکباری کوچک ترین تلاش یا حرکتی که به سمت تفرقه آنان باشد سد می کنند و ممنوع قطعی است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما هیچ چیز از آنها کم نداریم و ذخایر فرهنگی، اندیشه و توانمندی های ما به مراتب بیش از آنهاست و این نعمت بزرگ الهی است که شکر آن استفاده درست از این نعمت است.
رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: از مسئولان این اتحادیه که برای گسترش اندیشه الهی و برپایی دنیایی سرشار از امید، عشق و عدالت دست به دست هم داده اند قدردانی می کنم.