حجت‌الاسلام صدیقی در گفتگو با فارس: طرح وحدت تنها با محوریت رهبری کارآمد است
ساعت ٥:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به برخی طرح‌ها برای ایجاد وحدت ملی به بازخوانی تاریخ در خصوص عدم تبعیت از پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: تجربه جنگ احد نشان داد که طرحی که بدون محوریت ولی فقیه باشد به نتیجه نمی‌رسد.


حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به آثار وحدت‌ در جامعه اظهار داشت: مردم مؤمن و مسلمان ایران امروز در راستای اجرای احکام اسلام محور وحدت را کلام و بیان رهبر معظم انقلاب می‌دانند.
وی با بیان اینکه قانون نیز یکی از محورهای وحدت است اما اینکه ممکن است گروه‌ها و جناح‌ها قانون‌ را به نفع خود تعریف و اجرا می‌کنند یکی از اشکالات آن است، افزود: برهمین اساس و در صورتی که مجریان در اجرای قانون، به اختلاف نظری برخورد کنند، باید رهبری باشد که اختلاف‌نظرها را به پایان برساند که با این توصیف بدون محوریت رهبری قانون نیز برای اجرای وحدت ناکارآمد است.
حجت‌الاسلام صدیقی مراجع تقلید را یکی دیگر محورهای وحدت دانست و گفت: مراجع تقلید فتواهای مختلفی دارند و ممکن است مراجع تقلید نیز در مباحث فقهی با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند و بر همین اساس لازم است که مراجع تقلید نیز محور وحدت را ولایت وفقیه بدانند تا در اختلاف‌نظرها بتوانند به وحدت برسند.
امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص وحدت کاملا شفاف است و اگر بخواهیم وحدت را طبق آئین اسلام تبیین کنیم، باید تابع نظرات مقام معظم رهبری باشیم.
وی با اشاره به جنگ احد و شکست لشگر پیامبر اسلام در این جنگ خاطرنشان کرد: در جنگ احد کسانی که به دنبال وحدت بودند محور وحدت را حول پیامبر مکرم اسلام تعریف نکردند تا اینکه این نافرمانی دینی منجر به شکست آنها و و عبرتی برای آیندگان شد.