نماینده مجلس: شعبان بی مخ ها نتوانستند اهداف آمریکا را در ایران پیاده کنند
ساعت ٥:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کودتای 28 مرداد 1332 تاکید کرد: شعبان بی مخ ها نتوانستند اهداف آمریکایی ها را در انتخابات ایران به ثمر برسانند.

حجت الاسلام "حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه کودتای 28 مرداد در ایران باعث ایجاد ناآرامی شد، تاکید کرد: در جریان این کودتا گروه ها و جریانات مختلف سر بلند کردند و زمینه را برای حکومت رضا خان و دست نشاندگی ایران به آمریکا فراهم کردند.
وی افزود: ناآرامی های ایران باعث شد که آمریکایی ها از فرصت استفاده کرده و رضا خان را حاکم ایران کنند و ایران را به دست یکی از خونخوارترین پادشاهان تاریخ ایران بدهند.
وی با اشاره به اینکه شعبان بی مخ ها در آن زمان تلاش کردند با ایجاد رعب و وحشت در جامعه فضای ترس را در جامعه حاکم کنند اظهار داشت:با حضور شعبان بی مخ ها در خیابان ها هیچ کس جرات نکرد به صحنه بیاید.
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در کودتای 28 مرداد عزت ایران را گرفتند، تصریح کرد: آنان تصور می کردند امروز هم می توانند با دسیسه ها و توطئه های گذشته خود،حوادث آن زمان را در ایران ایجاد کنند ولی با هوشیاری و آگاهی رهبر معظم انقلاب و دقت مردم ، توطئه های آنان شکست خورد.
وی با اشاره به اینکه کودتای 28 مرداد برای مردم ایران درس عبرت بزرگی است، اظهار داشت: امروز مردم به نقشه ها و توطئه های آمریکا در ایران پی برده اند و به دشمنان اجازه نمی دهند که در امور ایران دخالت کنند.
وی تاکید کرد: در انتخابات اخیر، آمریکایی ها و انگلیسی ها بسیار تلاش کردند که ایران را به اغتشاش و ناامنی بکشانند ولی با درایت رهبری نقشه های آنان خنثی شد.