بیانیه دانشجویان مستقل دانشگاه شریف
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٠ : توسط : حسینی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف درباره حوادث بعد از انتخابات بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش الف، متن این بیانیه ، به شرح ذیل است:

تفکرات باطل هر روز به نامی و به رنگی، لباس حق می‌پوشند و در ورای نفاق، سبب بر هم زدن آرامش جامعه می‌شوند و چه جای تعجب است ‌که تاریخ در این رابطه، دوباره تکرار شود که رسم تاریخ همین است. یک روز سرخ مارکسیستی، روز دیگر سفید تسلیم و سازش و امروز سبز قانون‌گریزی و آشوب!

کسانی که با مظلوم‌نمایی، قصد دارند با برهم زدن جو آرام دانشگاه، اهل دانش را از فراگیری علم باز دارند و با دادن آدرس اشتباه، سیر حرکت مبارزه با مفاسد کلان درون حکومت را مخدوش نمایند، امروز ذیل شعار "الله‌اکبر " و "یا حسین "، قرآن سر نیزه کرده‌اند و عجیب نیست که با بی‌اعتنایی به رأی اکثریت مردم، خود را خونخواه آنان معرفی می‌کنند و در واقع با این مشی، برای زنده ماندن و ادامه حیات خود، خون می‌گیرند. نفاق زمانی عینیت پیدا می‌کند که یک فعل را عَلَم کنیم و به آن عمل نکنیم و امروز می‌بینیم که این جریان مطرود مردم، حتی گردن‌گذار قواعد و بدیهیات بازی دموکراسی نیز نمی‌باشد.

بدیهی است که ناراحتی‌ها و ناامنی‌های دانشگاه و جامعه، مقصری ندارد جز این اقلیت به زعم خودشان بی‌شمار و لیدرهای مفلوکشان در خارج از دانشگاه، چرا که با ایجاد فضای آلوده به تهمت و هیاهو و دروغ و آشوب، نظم و امنیت اجتماعی را مخدوش و معیوب کرده و وحدت کلمه ملی را به تفرقه دشمن‌دوستانه تبدیل می‌کنند. دانشجویانِ شریف برای ورود به این دانشگاه، بسیار تلاش کرده‌اند و برای هرز دادنِ عمر و به تعطیلی کشاندن دانشگاهشان به اینجا نیامده‌اند و اگر کسانی بخواهند در راستای منافع اجانب اقدام کنند، همان سیلی محکمی را به آنها می‌زنند که مردم ایران در روز قدس، به همین اقلیت کم‌شمار زدند.

دنباله شبه‌دانشجویی دار و دسته شعبان بی‌مخ و کوکتل‌مولوتف به‌دستان وقایع پس از انتخابات، با چه رویی هجوم به دانشگاه شریف و شکستن نرده‌های دانشگاه و ضرب و شتم دانشجویان و به آتش کشیدن شهر و مسجد و اتومبیل و موتورسیکلت‌ها و سطل‌های زباله و تخریب بانک و اتوبوس و رقم زدن مرگ تأسف‌بار ٢۵ نفر از مردم را مدنی‌ترین شکل اعتراض می‌دانند؟ یا معنای مدنیت را نمی‌دانند یا همان برداشتی را از این مفهوم دارند که دولت آمریکا و انگلیس و اسرائیل از این مفهوم دارند و به نام تمدن مدرن در طی 80 سال و در طول سه جنگ جهانی، 175 میلیون کشته روی دست بشریت گذاشتند و هنوز هم دست برنداشته‌اند.

نظرسنجی‌های معتبر قبل و بعد از انتخابات، نتایج آنرا تأیید کردند و هنوز هم، مدرکی دال بر تقلب و مستدل بر انتخابات مهندسی‌شده ارایه نکرده‌اند و اصلاً مدرکی ندارند که ارایه کنند، اما چرا این همه جان را گرفتند و دست بر نمی‌دارند. سؤال اینجاست که به چه حقی رفتار غیر مسئولانه خود را فعالیت دانشجویی می‌نامند و با اینکار بزرگترین توهین را به جامعه دانشگاهی ابراز می‌کنند؟ مگر نه این که آنچه دانشجو را به آرمانگراترین قشر جامعه تبدیل می‌کند، همان ضدیت با ظلم و استکبار، مقابله با فساد و اشرافی‌گری و مبارزه با کسانی است که عدالت را برنمی‌تابند. معنای جنبش دانشجویی با این ویژگی‌ها در هم تنیده است، پس چرا این به اصطلاح فعالین دانشجویی (!) خوراک دستگاه رسانه‌ای امپریالیسمی را فراهم می‌کنند که دستانشان تا کتف هنوز از خون مردمان این کشور رنگین است؟ تاریخ به یاد نمی‌آورد دوره‌ای را که جنبش دانشجویی و آن هم در ساحت اسلامی آن، پیاده‌نظام و تابع منویات امپریالیسم شده باشد و امروز، این اقلیت کم‌شمار، تابلوی جنبش دانشجویی را در خدمت نیش مار امپراطوری زر و زور و تزویر جهانی قرار داده‌اند. چرا آنها مورد حمایت فاسدترین رژیم‌ها قرار می‌گیرند و در خط مقدم دفاع از دزدان خونخوار و استعمارگران جهان گام برمی‌دارند؟ آیا اینها منویات صریح خمینی کبیـر است؟

کسانی در سیر حرکت تاریخ به فراموشی سپرده می‌شوند که ارزش‌های حقیقی انسانیت را رها کنند و ابزار و آلت دست محافظه‌کاران زرپرست و دستمال جیبی رندان پرده‌نشین عرصه قدرت‌طلبی و شخص‌پرستی شوند و امروز، محافظه‌کاری از وضع موجود جهانی در کلام و عمل این جریان موج می‌زند.

خانواده دانشگاهی صنعتی شریف، از هر قشر و طیفی که هستید!

شأن دانشگاه‌مان و منزلت دانشجویان و اساتید و کارمندان این دانشگاه، بالاتر از جنجال و آشوب است. بیایید همه با هم پرچم آرمان‌گرایی و عدالت‌طلبی را بلند کنیم و از راه اقلیتی دانشجونما و نفاق‌پیشه برائت جوییم. بیائید با حفظ وحدت و با آگاهی و بصیرت، قدم‌های بلند، مطمئن و درست برداریم، چرا که جبهه عدالتخواهی با وجود افسران و فرماندهانی چون شما، شکست ناپذیر خواهد بود.