6 نکته برای ساکت نماندن
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٠ : توسط : حسینی
دفتر پژوهش و بررسیهای خبری-نقی مختاری*:رهبر معظم انقلاب تبیین کردند که در فتنه ها نباید ساکت ماند چرا که برخی ها در توجیه سکوت خود به نخستین حکمت نهج البلاغه استناد می کنند که در فتنه ها مانند شتر دوساله باش چرا که نه کوهان دارد تا سوارش شوند و نه پستان دارد تا بدوشند. اما رهبر معظم تبیین کردند که سکوت هم می تواند باعث سواری دادن و یا دوشیده شدن شود و اینها نکته هائی است برای ساکت نماندن:
1- موضوع اول حاشیه های روز جهانی قدس است . حضور کروبی و میرحسین موسوی در روز جهانی قدس در جمع کسانی که با به انحراف کشاندن این روز شعارهائی نظیر "مرگ بر روسیه" و "مرگ بر چین" سر می دادند نکته قابل توجهی داشت و آن اینکه معنی راه امام را فهمیدیم. مبارک است.
سکوت برخی از خواص درباره به انحراف کشیده شدن روز قدس خود نکته دیگری است . همان هائی که به بهانه اظهارات اسفندیار رحیم مشائی درباره مردم اسرائیل به مخالفت با دولت برخاسته بودند.یادمان نیز نباید برود که "رحیم مشائی" با اعلام تبعیت از نظر رهبر معظم انقلاب حرف خود را تصحیح کرد.اما دیگران چه ؟ البته همین خواص درباره موضوع نامه میرحسین موسوی به منتظری هم سکوت کرده اند. انتظاری جز این از خواص نمی رود مولای متقیان در نامه خود به مالک اشتر تکلیف خواص را روشن کرده است .
2- این همه نسخه دیگری از راه امام :میرحسین موسوی در نامه ای به منتظری از او درباره موضوعات مختلف درخواست کمک و راهنمائی کرده است. استمداد از کسی که امام او را ساده لوح خوانده و در نامه ای او را به علت حمایت از منافقین و مهدی هاشمی معدوم از قائم مقامی رهبری برکنار کرده است جالب توجه است. مقامات قضائی وقت برای مهدی هاشمی 27 فقره قتل به اثبات رساندند.(رجوع کنید به خاطرات آقایان ری شهری و محمدی گیلانی ).
3- جناب آقای هاشمی رفسنجانی پس از اجلاس خبرگان ،در حرم مطهر امام راحل(ره) از حمله به بیت امام انتقاد کرد و گفت : " اگر روزی کسانی به خود اجازه بدهند که این بیت را و این آثار امام و یادگاران امام را از انقلاب جدا کنند و بین انقلاب و آنها فاصله بیاندازند ‌بزرگترین خیانت را مرتکب می شوند. " لابد منظور از بیت امام سید حسن خمینی است و منظور از خیانت انتقادهائی است که از مواضع او می شود. حرمت بیت امام باید نگه داشته شود اما نمی دانم راه امام مهم است یا نوه امام ؟ میرحسین موسوی در مخالفت علنی با راه امام روز قدس را به انحراف می کشاند و از منتظری مطرود امام استمداد می طلبد اما اینها هیچکدام خیانت نیست اما انتقاد از مواضع و رفتار شبه برانگیز نوه امام خیانت به امام است!
راستی مگر حرمت امام زاده را نباید متولی آن نگه دارد. چه شده است که سید حسن خمینی که بارها از موسوی حمایت کرده است درباره مواضع او که مخالفت صریح با نظر امام دارد سکوت کرده است؟ آن هم در باره موضوعاتی که از محکمات راه امام محسوب می شود. منتظر شنیدن مواضع نوه امام درباره راه امام می مانیم.
4 - در خبرها آمده بود که برخی از علما از انتخاب وزیر زن انتقاد کرده اند. انتقاد خوب است اما ای کاش سال 87 که آقای یوسف صانعی فتوا داد "زن حتی می تواند ولی فقیه شود" چنین مواضعی نیز اتخاذ می شد. برخلاف آنچه که در برخی روایات بر نهی از "ولایت امر زنان" تاکید شده است ( لن یفلح قوم ولت امرهم امراه - قومی که ولایت امر آنها بدست زن باشد به فلاح و رستگاری نمی رسد) در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی حتی رییس جمهور ولایت ندارد و در واقع امر "رئیس جمهور" بازوی "ولی امر" است تا چه رسد به وزیر و معاون رئیس جمهور. بنابراین معلوم نیست که با چه مبنایی انتخاب وزیر و معاون رییس جمهور از میان زنان جامعه را خلاف شرع می دانند؟
5- شنیده می شود که دشمن برای اعمال تحریم بنزین علیه ایران دندان تیز کرده است.این موضوع احتمالا جنگ روانی است اما دشمن را نباید دست کم گرفت .امام هم به ما راه را نشان داده است که اگر تحریم کنند ما فرزندان رمضانیم و اگر جنگ کنید فرزندان عاشورائیم. ضمنا تنگه هرمز - لوله حیات غرب - را هم می توانیم قیچی کنیم.
6- با قدس شروع کردم بهتر است با قدس به پایان برسانم. قدس ستیزی یعنی ظهور ستیزی . روایات عصر ظهور تصریح دارند که فتح نهائی قدس بدست مبارک حضرت ولیعصر (عج) خواهد بود که منجر به فرود مسیح از آسمان خواهد شد و نمازی که پشت سر حضرت خواهد خواند. شیخ علی کورانی در کتاب عصر ظهور با تبیین آیه 61 سوره زخرف که در آن مسیح از نشانه های روز موعود شمرده شده است . قدس را در مسائل مربوط به زمینه سازی برای ظهور بسیار تعیین کننده می داند. اینها را گفتم تا کسانی که شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر می دهند حساب دستشان باشد.در ضمن غزه همچنان در محاصره است و مردمان این منطقه زندگی سختی را می گذرانند . صهیونیستها هم اخیرا به مسجد الاقصی هجوم برده اند که منجر به زخمی شدن دهها فلسطینی شده است. باید کاری کرد و از دشمنان داخلی و خارجی نهراسید.
_______________________________
*فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق(ع)