کوثری:انقلاب تغییر نکرده است،برخی مدعیان انقلاب تغییر نگرش داده اند
ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٠ : توسط : حسینی
اسماعیل کوثری با بیان اینکه برخی‌ مدعیان انقلاب اظهار می‌کنند که انقلاب عوض شده است، گفت: انقلاب، ارزش‌هایش، اصول و ولایت فقیه هیچ‌گونه تغییری نیافته بلکه نگرش برخی افرادی که این اظهارات را دارند نسبت به انقلاب تغییر کرده است.
به گزارش ایرنا، اسماعیل کوثری در حاشیه سومین یادواره شهدای شهرک شهید محلاتی و شمیرانات اظهار داشت: صحبت در خصوص شهید و شهادت به دلیل بالا بودن درجه شهادت کار ساده‌ای نیست؛‌ بسیاری از افراد در طول عمر خود و جبهه خواهان رسیدن به درجه رفیع شهادت بودند.
وی ادامه داد: نمی‌توان از شهدا، ارتباط خالصانه آنها با خدا، حرف‌های صادقانه‌ای که در پنهان و آشکار با خدا می‌زدند صحبت کرد لذا جز غبطه خوردن چیزی نداریم و راضی باشیم به رضای خدا که این طبق کلام خداوند و عین آزمایش و امتحان الهی است.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: زمان پیامبر (ص) وقتی سپاه از جنگ برمی‌گشت، پیامبر (ص) از رزمندگان تشکر می‌کرد و به آنها تذکر می‌داد که شما جهاد اصغر را پشت سرگذاشته‌اید ولی جهاد اکبر را در پیش رو دارید؛ بسیاری از افراد از این صحبت پیامبر (ص) تعجب می‌کردند و از ایشان می‌پرسیدند «مگر چیزی سخت‌تر از جنگ هم هست؟» و پیامبر (ص) در پاسخ می‌فرمودند «بله جهاد با نفس».
وی تأکید کرد: در جنگ، دشمن با جبهه‌اش و صف‌آرایی که می‌کند کاملاً مشخص است اما آنجایی که شیطان در قالب انسان، رفیق، همرزم و حتی به شکل نمازخوان در می‌آید، باید انسان با شناختی آگاه، دقیق و عمیق باشد تا زانوانش نلرزد و فکرش متزلزل نشود.
کوثری عنوان کرد: زمانی که عراقی‌ها به ایران حمله کردند کشورهای اروپایی از جمله آمریکا و شوروی سابق و سازمان ملل همه او را حمایت کردند تا به کشور ما تجاوز کند.
نماینده مردم تهران در مجلس در پایان سخنان خود گفت: امام خمینی (ره) تاریخ‌شناس‌ و دشمن شناس درجه یک بود و به تاریخ معاصر مسلط بود؛ انسان‌ها را کاملاً می‌شناخت؛ امام خمینی(ره) آیه‌ای از آیات خداوند بود و هرچه از ایشان یاد کنیم باز هم کم است.