سماعیل هنیه: آزادی اسرای زن فلسطینی، یک پیروزی برای مقاومت است
ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نخست وزیر دولت منتخب فلسطین، آزادی اسرای زن فلسطینی از بند نظامیان صهیونیست را یک پیروزی برای مقاومت فلسطین توصیف کرد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین گفت: آزادی 20 زن اسیر فلسطینی در قبال تحویل یک نوار ویدیویی از "گلعاد شالیت "، نظامی اسیر صهیونیستی در دست نیروهای مقاومت یک پیروزی برای مقاومت فلسطین محسوب می‌شود.
اسماعیل هنیه در استقبال از "فاطمه الزق "، اسیر زن فلسطینی از غزه که امروز به همراه 18 زن دیگر از زندانهای رژیم صهیونیستی آزاد شد، گفت: امروز روز پیروزی اراده و مقاومت فلسطینیان است.
وی در حضور تعدادی از رهبران جنبش جهاد اسلامی و حماس تاکید کرد: ما ملتی هستیم که هیچگاه اسرای خود را فراموش نخواهیم کرد و بر سر عزت و کرامت آنان چانه زنی نخواهیم کرد. آن زمان که تمامی اسرای فلسطینی به آغوش خانواده‌های خود بازگردند لحظه خوشایندی برای ملت ما خواهد بود.
هنیه با قدردانی از تلاش‌های میانجیگران مصری و آلمانی تاکید کرد: هرچند تلاش‌هایی که برای آزادی این اسرا صورت گرفت یک گام کوچک در مسیر آزادی اسرای فلسطینی است، اما موجب گشودن درهای امید برای دستیابی به توافقات لازم و آزادی تمامی اسرای فلسطینی شد.
فاطمه الزق در ماه می 2007 در گذرگاه "ایرز " توسط نیروهای صهیونیستی اسیر شد که امروز به همراه 18 زن اسیر فلسطینی از کرانه باختری آزاد شد و قرار است یک زن فلسطینی دیگر در روز یکشنبه آزاد شود.
رژیم‌صهیونیستی بیش از 11هزار فلسطینی را در اسارت خود دارد که در 25زندان و بازداشتگاه نگهداری می‌شوند.