حمایت رهبران دینی از گروهک منافقین به اعتبار این رهبران لطمه وارد می‌کند
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن طی نامه‌ای در واکنش به حمایت سراسقف کلیسای کانتربری از گروهک منافقین، گفت: حمایت رهبران دینی از این گروهک به شهرت و اعتبار این رهبران لطمه وارد می‌کند.


به گزارش خبرگزاری فارس، «رسول موحدیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با ارسال نامه‌ای به «روان ویلیامز» سراسقف کلیسای کانتربری انگلیس به بیانیه اخیر ویلیامز در حمایت از گروهک تروریستی منافقین در اردوگاه اشرف واکنش نشان داد.
موحدیان خطاب به روان ویلیامز حمایت آشکار وی از گروهک تروریستی منافقین را مخاطره‌آمیز و دارای پیامدهای سیاسی دانست.
وی در این نامه که واحد مرکزی خبر منتشر کرد با یادآوری اینکه بسیاری از کشورهای غربی به صورت رسمی گروهک منافقین را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، افزود: ملت‌های ایران و عراق از این گروه تروریستی نفرت دارند.
در نامه سفیر ایران در لندن آمده است: این گروهک که براساس ایدئولوژی مارکسیستی - لنینیستی و زیر پوشش شعارهای اسلامی عمل می‌کند، برای رسیدن به قدرت سیاسی، راه ترور را در پیش گرفت و مسئولیت کشتار هزاران شهروند ایرانی و عراقی، بر عهده سران جنایتکاران این گروهک است.
در ادامه این نامه تاکید شد: این گروهک در دوره حاکمیت صدام بر عراق به طور گسترده و نظام‌مند در کشتار مردم مسلمان کرد در شمال و شیعیان در جنوب عراق دخالت داشت، با در نظر گرفتن ماهیت و اقدامات تروریستی منافقین در کشتار نزدیک به 12 هزار نفر از اقشار مختلف مردم و همچنین مقامات کشور ایران، اعمال و عقاید آنان به طور آشکار در تعارض با دستورهای دینی، حقوق مدنی و حقوق انسانی است. عوامل آن هنوز در نفوذ به داخل خاک ایران و انجام اقدامات خرابکاری و کشتار فعالند.
موحدیان در این نامه نوشت: حمایت رهبران دینی از گروهک تروریستی منافقین، با هر منظوری که صورت گیرد، موضوع حساسی است و می‌تواند به شهرت و اعتبار آنان در نگاه میلیون‌ها نفر مردم لطمه وارد آورد. همچنین جای نگرانی است که حقوق بنیادین و انسانی ساکنان اردوگاه اشرف، توسط سران این فرقه، نقض و از بازگشت افراد نادم نزد خانواده‌های‌شان جلوگیری می‌شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در نامه خود متذکر شد: براساس اصول حقوق بین‌الملل، ساکنان اردوگاه اشرف «اشخاص حفاظت شده» مطابق با کنوانسیون چهارم ژنو نیستند، بلکه وضعیت اعطایی به آنان در زمان اشغال عراق، صرفاً از طرف آمریکایی‌ها بوده است و منطبق با هیچ یک از تعهدات بین‌المللی نیست.
به تازگی تعدادی به نمایندگی از منافقین در لندن در ملاقات با روان ویلیامز، سر اسقف کلیسای کانتربری انگلیس از وی تقاضا کردند برای حمایت از ساکنان اردوگاه اشرف، مطابق با مفاد کنوانسیون های ژنو اقدام کند که وی نیز در حمایت از ساکنان این پایگاه نظامی و کسانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند، بیانیه‌ای صادر کرد.
سر اسقف کلیسای کانتربری بالاترین مقام مذهبی کلیسای انگلیس است که به طور سنتی با پیشنهاد نخست وزیر و با تایید ملکه این کشور به این سمت منصوب می‌شود