رژیم‌صهیونیستی: تلاش برای تحریم ایران از طریق شورای امنیت بیهوده است
ساعت ۸:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلاش برای تحریم ایران از طریق شورای امنیت را با وجود چین و روسیه اتلاف وقت خواند و خواستار اعمال تحریم‌های واقعی علیه تهران شد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "سیلوان شالوم " معاون "بنیامین نتانیاهو " نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعای همیشگی صهیونیست‌ها درباره تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را تکرار کرد و گفت که ایران هرگز از تلاش برای رسیدن به این موضوع دست برنخواهد داشت.
شالوم با اتلاف وقت خواندن مذاکرات کشورهای صنعتی با ایران مدعی شد: ایرانی‌ها هرگز از برنامه‌های خود برای هسته‌ای شدن دست بر نمی‌دارند.

شالوم همچنین تلاش برای اعمال تحریم در شورای امنیت علیه ایران را نیز اتلاف وقت خواند و تاکید کرد که به احتمال قوی چین و روسیه به این اقدام رأی نخواهند داد.
وی در آغاز برگزاری نشست کابینه که با محوریت بررسی برنامه هسته‌ای ایران برگزار می شد، گفت: کاری که می‌شود انجام داد این است که از طریق آمریکا، ‌استرالیا، ‌اتحادیه اروپا و ژاپن که شصت درصد تجارت ایران را شامل می شود تحریمهایی علیه ایران اعمال کرد.
معاون نتانیاهو مدعی شد که اگر تحریم‌ها علیه ایران واقعی باشد، علیه برنامه هسته‌ای ایران کارساز خواهد بود.
رژیم صهیونیستی تنها دارنده زرادخانه‌ای با بیش از 200 کلاهک اتمی جنگی در خاومیانه است و با وجود این میزان گسترده تسلیحات ممنوعه معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نیز امضا نکرده است.