علامه فضل‌الله: ایران هیچگاه به این اندازه قدرتمند نبوده است
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مرجع شیعیان لبنان با اشاره به اینکه هر حمله احتمالی به ایران بر منطقه، جهان و امنیت رژیم صهیونیستی تاثیر مستقیم خواهد داشت، تاکید کرد که ایران هرگز برای پاسخ به حملات احتمالی به این اندازه آماده نبوده است.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، علامه سید "محمد حسین فضل‌الله " از مراجع شیعه در لبنان گفت: هر گونه حمله به ایران به جنگ منطقه‌ای گسترده منجر خواهد شد که نه تنها ملت‌های منطقه بلکه همه جهان بهای آن را پرداخت خواهد کرد.
فضل‌الله در دیدار با "محمد رضا شیبانی " سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت گفت: حمله به ایران بر اقتصاد کشورهای غربی و امنیت رژیم صهیونیستی تاثیر ویرانگر و مستقیم خواهد داشت. وی در این سخنان تاکید کرد که ایران هرگز اینگونه برای واکنش به هر گونه حمله احتمالی علیه خود آماده نبوده است.
در این دیدار دو طرف اوضاع لبنان و منطقه و چالش‌هایی که جمهوری اسلامی در نتیجه تهدیدهای اسرائیل و به دلیل آزمایش‌های موشکی اخیر با آن روبرو است را مورد بررسی قرار دادند.
علامه فضل‌الله تاکید کرد که ایران به زبان تهدید و ارعابی که کشورهای غربی در راستای تمایلات اسرائیل پیش گرفته‌اند تن نخواهد داد، بلکه زبان تهدید و ارعاب بر گفت‌وگوهای 5+1 با ایران و اوضاع منطقه و منافع غرب تاثیری منفی خواهد داشت.
این مرجع شیعه در لبنان افزود: مذاکرات ایران و غرب باید واقعیت‌های در صحنه و حقوق قانونی ایران را در نظر داشته باشد.
وی نزدیکی دیپلماتیک و گفتگوی آزاد و موضوعی بر اساس واقعیت‌های میدانی را باعث نتیجه بخشی این دیدار دانست و گفت که این موضوع هم می‌تواند در مناسبات ایران با غرب و هم در مناسبات کشورهای عربی و اسلامی با اتحادیه اروپا موثر واقع شود.