انبارلویی: جنبش سبز ‌مبتنی بر دروغ است
ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه جنبش سبز یک جنبش مبتنی بر دروغ است، گفت: بعضی وقت‌ها درغ آنها پس از یک هفته یا 10 روز برملا شده و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدکاظم انبارلویی بعد از ظهر امروز در حاشیه دیدار اعضا شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با مراجع تقلید در قم در گفتگو با خبرنگاران در ارتباط با هدف سفر اعضا شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به قم اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی خود را ملزم می‌داند به محضر مراجع تقلید شرفیاب شود و از نظرات و توصیه‌های آنها استفاده کند.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نظرش در ارتباط با اغتشاشات اخیر در دانشگاه تهران تصریح کرد: برخلاف برخی گفته‌ها مبنی بر این به مناسبت تولد آقای میرحسین موسوی تجمعی انجام شده و عده‌ای شعار می‌دادند، این در حقیقت یکی دیگر از دروغ‌های آنها بوده چون آن روز، روز تولد آقای موسوی نبوده است.
رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه جنبش سبز یک جنبش مبتنی بر دروغ است، خاطرنشان کرد: بعضی وقت‌ها درغ آنها پس از یک هفته یا 10 روز برملا شده و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم تامین امنیت کشور است، تصریح کرد: کسانی که امنیت کشور را به خطر انداخته و وحدت ملی را مخدوش کردند، باید طبق قانون محاکمه شوند، بنابر این قوه قضائیه نیز شماری از این افراد را دستگیر و محاکمه کرده است و شماری دیگر نیز در نوبت محاکمه قرار دارند.
انبارلویی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بسته پیشنهادی ایران به 1+5 ‌ اظهار داشت: ایران در ارتباط با بحث هسته‌ای مانند یک ابرقدرت ظاهر شده است. پنج کشور اتمی جهان و یک کشور به اصطلاح غیر اتمی جهان در این گفتگوها در یک طرف قرار دارند و ایران به تنهایی در طرف دیگر مذاکرات قرار دارد.
وی ادامه داد: آنها در گذشته شروطی برای ایران گذاشته بودند که امروز آن شروط را پس گرفته‌اند، پیام ایران به آنها این است که شما یک قدرت و ما هم یک قدرت هستیم و می‌توانیم برای تامین صلح و مدیریت جهان گفتگو کنیم، آنچه که امروز از ظاهر این گفتگوها پدیدار شده است ظهور ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و جهانی است.
رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرحی که برای وحدت ملی در نظر گرفته شده است طرح اطاعت از رهبری و گردن نهادن به رای حد اکثری است، اظهار داشت: ما اگر این مسیر را طی کنیم هیچ مشکلی در داخل نخواهیم داشت و کسانی که راهی غیر از این را بروند همان راه اغتشاش و کمک به پروژه‌های دشمن است.
وی در ارتباط با طرح مطرح شده از سوی آقای محسن رضایی مبنی بر تشکیل کمیسیون انتخابات بیان داشت: این طرح یک نظر است و در هیچ کجای دنیا این نبوده است که دولت در برگزاری انتخابات دخالتی نداشته باشد، مسئولیت اجرا به عهده دولت است و دستگاه‌های نظارتی هم وجود دارند ولی در ایران امتیازی که وجود دارد این است که در اجرا هم مردم مجری انتخابات هستند و دولت کمک می‌کند به اجرای انتخابات و اگر به ساختار اجرایی انتخابات نگاه کنیم متوجه می‌شویم که انتخابات را مردم اجرا می‌کنند.