پشت پرده تقلا برای حذف «مرگ بر اسرائیل»
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٩ : توسط : حسینی

رادیو آمریکایی فردا (وابسته به سازمان سیا) ضمن انتشار اظهارات اخیر وزیر دفاع این کشور، راز حاشیه سازی ضدانقلاب برای راهپیمایی عظیم و جهانی روز قدس و حذف شعار مرگ بر اسرائیل را آشکار کرد.
به گزارش رادیو فردا، رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در گفت وگو با سی ان ان اظهار داشت: «در حال حاضر به دلیل شکاف های عمیق در ایران پس از انتخابات، تحریم موثرتر از گذشته است. ما در حال حاضر شاهد شکاف هایی میان رهبران جمهوری اسلامی و جامعه هستیم که در 30 سال گذشته ندیده ایم.»
رادیو فردا در تحلیل اظهارات گیتس اعلام کرد: «معترضان ]!؟[ رفته رفته به جای پیگیری آرای خود، برخی از سیاست های کلی جمهوری اسلامی را هدف گرفته اند و این امر خود را در شعارهای آنها به رخ می کشند. از جمله در راهپیمایی روز قدس در تهران، مردم ]![ به جای مرگ بر اسرائیل شعار مرگ بر روسیه سردادند».
اظهارات گیتس و تحلیل بعدی رادیو فردا روشن می کند که اساسا دستگاه های اطلاعاتی و ماشین رزم رسانه ای آمریکا و انگلیس کدام هدف را از پروژه ایجاد شکاف و اختلاف میان مردم ایران جست وجو می کرده اند.
در واقع حذف شعار مرگ بر اسرائیل و ادعای «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»! در یک تجمع در حاشیه راهپیمایی پرشکوه روز قدس - که از سوی رسانه های آمریکایی و صهیونیستی القا شده بود- با هدف القای دوگانگی و اختلاف در میان ملت ایران و ضعف آن در عرصه سیاست خارجی در برابر زورگویی ابرقدرت ها بوده است اما آنچه در عمل رخ داد، راهپیمایی بی سابقه و چند میلیونی مردم انقلابی تهران بود که یک حاشیه چند هزار نفری را کاملا در حاشیه و انفعال قرار داد. در همین راستا شعار مرگ بر روسیه هم تلاش برای فشار بر مسکو برای بازی در زمین آمریکا بود و نشان داد که نوکران آمریکا، چه قدر در شعار «جانم فدای ایران» صادقند در حالی که راه فشار و تهدید را برای دشمنان ایران هموار می کنند.
به نظر میر سد آمریکایی ها پس از شکست های پیاپی در همین 5-4 سال اخیر مقابل ایران نیاز به یک مسکن روحی داشته اند و سعی کردند این مسکن را در آشوب های اخیر پیدا کنند اما نتایج آن به یقین مصیبت های آمریکا را دوچندان کرد و در عین حال باعث انسجام و اتحاد بیشتر ملت ایران شد.