آمریکا در تلاش برای نشستی دوجانبه با مقامات ایران در ژنو است
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکا در گزارشی نوشت که آمریکا تلاش می‌کند در نشست روز پنجشنبه گروه 1+5 با ایران، نشستی دوجانبه را با مقامات تهران برگزار کند.


به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست " در گزارشی نوشت که مقامات آمریکایی روز چهارشنبه نشان دادند که در تلاش هستند تا در نشست روز پنجشنبه نمایندگان گروه 1+5 با ایران نشستی دو جانبه را با نمایندگان تهران نیر برگزار کنند.
بر اساس گزارش واشنگتن پست، گفت‌وگوهای پنجشنبه یک روز به طول خواهد انجامید و این دیدارها به گونه‌ای تنظیم شده که امکان دیدارهای گروهی با مقامات ایران و دیدارهای دوجانبه غیر رسمی نیز وجود داشته باشد.
یکی از مقامات آمریکایی که به دلیل حساسیت موضوع مذاکرات پنجشنبه خواست نامش فاش نشود گفت که دیدار پنجشنبه فرصتی برای ابراز نگرانی‌های ما خواهد بود.
روزنامه واشنگتن پست در ادامه گزارش خود نوشت: گفت‌وگوها روز پنجشنبه می‌تواند مذاکراتی عمیق و اساسی بین دو کشور ایران و ایالات متحده آمریکا باشد که 30 سال است با یکدیگر روابط رسمی ندارند.
ریاست مذاکره کنندگان گروه آمریکایی در نشست روز پنجشنبه را "ویلیام برنز " بر عهده خواهد داشت. برنز ریاست گروه آمریکایی‌ها در نشست قبلی گروه 1+5 را نیز بر عهده داشته است.