دیدار خاتمی با سوروس خیانت آشکار به ملت ایران بود
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی ضمن تقبیح دیدار خاتمی با سوروس، آن را در راستای ستیز با ارزش‌های جمهوری اسلامی و نظام ارزیابی کردند.
مشروح این گفت و گوهای این صاحب نظران با خبرنگاران ایرنا، در پی می‌آید:

** دولت اصلاحات برای استحاله و براندازی خاموش نظام حرکت می‌کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد هشت ساله دولت اصلاحات، استحاله و براندازی خاموش نظام جمهوری اسلامی و باز کردن مسیر برای ستیز با ارزش های انقلاب و نظام بوده است.
جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با ایرنا، در رابطه با افشای دیدار خاتمی با جرج سوروس در سال 1385 گفت: "عملکرد خاتمی در بخش های فرهنگی، سیاسی، امنیتی و مسایل هسته‌ای و علمی همه از سر تسلیم و وادادگی در برابر دشمنان مسلم جمهوری اسلامی بوده است."
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: آن زمان هم برآورد ما این بود که ارتباطاتی در پشت صحنه وجود دارد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم اظهار داشت: عملکرد خاتمی، دولت وی و جمع خاص افراد برجسته حول وی در طی چند ماه گذشته نشان داد که کودتای مخملی و به قول خودشان انقلاب مخملی هدفی از پیش تعیین شده بوده است.
او با اشاره به ضرورت هوشیاری بیش از پیش مردم اظهار داشت: امروز شرایطی است که مسوولان قوه قضاییه و دستگاه های امنیتی باید مسایل مهمی را باز کنند و جزئیات را به مردم اعلام کنند.
کریمی بیان کرد: دلایل، شواهد و مستندات زیادی از دوره هشت ساله دولت اصلاحات وجود دارد که روزی باید به اطلاع ملت برسد.
این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم باید در جریان دقیق حوادث و ریشه های ایجاد کننده آنها باشند و چهره ها را بخوبی بشناسند.
وی اظهار داشت: موقعیت امروز کشور و نظام بسیار مطلوب و با اقتدار امنیتی و دفاعی همراه است به گونه‌ای که دشمنان برجسته نظام از جمله آمریکا در منطقه زمین گیر شده اند و خبر از فاجعه بزرگی از حضور خود در منطقه می دهند و به دنبال خروج از منطقه با کمترین خسارات هستند.

**دیدار خاتمی با سوروس نشانه جدایی سران اصلاحات از راه ولایت و ملت است

نماینده ارومیه در مجلس شواری اسلامی گفت: دیدار سیدمحمد خاتمی رییس جمهور پیشین با جرج سوروس نشانه جدایی سران اصلاحات از راه رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت مسلمان ایران است.
حجت الاسلام سید سلمان ذاکر در گفت و گو با ایرنا، افزود: دیدارهای خاتمی با سران غرب تنها او را هرچه بیشتر از محور ولایت فقیه دور می کند و شاید این بزرگترین اشتباه دوران زندگی او است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شواری اسلامی گفت: برقراری ارتباط با دشمنان انقلاب اسلامی به دور از چشم ملت ایران، هنر نیست بلکه به نمایش گذاشتن دوری اشخاص از محور ولایت فقیه و نیز آرمان‌های ملت مسلمان ایران می باشد.
عضو میسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم در خصوص افشای اظهارات محمد خاتمی در دیدار با جرج سوروس رییس هیات مدیره موسسه جامعه باز(OSI) افزود: ملت ایران به خوبی می دانند که دشمنان به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی برای تامین منافع خود هستند لذا دیدارهای خاتمی با بیگانکان در راستای تامین منافع آنان است.
وی خوشحال کردن دشمنان از طرف هر شخصیتی را محکوم و بیان کرد: تبعیت از رهبری در برابر غافلان سیاسی و دشمنان، هنر یک مسلمان ولایتمدار است.
این نماینده مجلس گفت: در جبهه باطل ماندن و در راستای اهداف دشمن حرکت کردن هیچ ارزشی ندارد و تنها موجب ایجاد فرصت برای دشمن و فرصت سوزی برای خادمین به نظام جمهوری اسلامی و مردم است.

** اگر شرایط فراهم بود،خاتمی با مقامات بالاتر آمریکایی هم دیدار می کرد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: رییس دولت اصلاحات اگر شرایط را فراهم می دید با مقامات بالاتر آمریکا هم دیدار می کرد.
حجت الاسلام موسی قربانی در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به افشای دیدار خاتمی با جورج سوروس در سال 1385، گفت: خاتمی و دوستانش در این مسائل هیچ ملاحظاتی نداشتند و اگر میدان را باز و شرایط را مطلوب می دیدند از این گونه ملاقات ها دریغ نمی کردند.
وی با اشاره به اینکه این آقایان خوی و منش واقعی خود را در راهپیمایی روز قدس و با حذف شعار "مرگ بر اسرائیل" و سر دادن شعار "نه غره، نه لبنان " نشان دادند، گفت: حذف حمایت از ملت مظلوم فسطین با بهانه های دروغین کاری بود که موجب شد طبع آنان بخوبی شناسایی شود.
قربانی با تاکید مجدد بر اینکه "دولت اصلاحات آب نمی دید و گرنه شناگر ماهری بود"، گفت: مردم در این زمینه هوشیار هستند و هوشیاری خود را در انتخابات ریاست جمهوری و وقایع پس از آن نشان دادند.
وی افزود: توقع این است که هوشیاری مردم همچنان حفظ شود بخصوص در مقابل جریاناتی که هر فرصتی گیر بیاورند ولو در عین ضعف و شکست باز هم برای فریب مردم تلاش می کنند.
این نماینده مجلس گفت: نظام جمهوری اسلامی در طول 30 سال روی پای خود ایستاده و برهه های سخت تر از این را پشت سر گذاشته است و جریاناتی همانند جریان اصلاح طلب نباید به خود زحمت براندازی نظام را بدهند.

** خاتمی در حلقه ای قرار گرفت که نحله فکری شان مرتبط با آن سوی آبها بود

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا، گفت: خاتمی از ابتدا در حلقه‌هایی قرار گرفت که نحله‌های فکری سیاسی‌شان را از آن سوی آبها می‌‌گرفتند.
ولی اسماعیلی در خصوص ارتباط خاتمی با بنیاد ضدایرانی سوروس و افشا شدن این موضوع،تصریح کرد: ما از زمانی که بحث اصلاحات شروع شد و بنیان این کارها گذاشته شد اعلام خطر کردیم.
وی با بیان اینکه پایه‌ریزی یک جنبش باید در چارچوب مشخصی انجام شود، اظهار داشت: بنیان این موضوع در جنبش اصلاحات از ابتدا کج گذاشته شد از موقعی که نیم‌نگاهی به موسساتی مانند حلقه کیان شد و نهضت آزادی و مشارکت این مباحث را شروع کردند، این موضوعات به طور مستقیم یا غیر مستقیم تاثیر خود را در مجموعه سیاسی گذاشت.
وی تصریح کرد: ما هیچ موقع نباید اجازه می‌دادیم مبانی نحله‌های فکری‌مان برای سیاست از آن سوی آب‌ها بیاید. البته خاتمی از ابتدا در آن حلقه‌ها قرار گرفت منتها الان شفاف شده است.
این نماینده مجلس افزود: این کشور با تلاش‌های مردم و شهدا به این جا رسیده است و موضوعاتی مانند ارتباط با موسسات خارجی قطعا در استقلال یک رییس‌جمهور تاثیر می‌گذارد.
نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی خطاب به اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: یک تعداد از این افراد سقوط کردند و راه برگشتی ندارند اما تعدادی که سقوط نکردند بهتر است با مردم و نمایندگان مردم صحبت کنند و اینقدر مباحث را از رسانه‌های خارجی پیگیری نکنند؛ تا به حال هم که رافت اسلامی بوده شاید بدین نحو بتوانند راه رفته را برگردند.
وی در ادامه گفت: اگر کسی برگردد و عذرخواهی کند قطعا نظام خواهد پذیرفت؛ به مصلحت خودشان است که عذرخواهی کنند به عنوان مثال شخصی مانند کروبی با نامه‌ای که نوشت و اتهامات جبران‌ناپذیری که برای نظام گذاشت جبران برایش مشکل است اما هاشمی در روند دیگری قرار دارد و می‌تواند برگردد و همان هاشمی قبل باشد.

** دیدار خاتمی با سوروس چراغ سبز به دشمنان بود

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: دیدار خاتمی با سوروس رییس هیات مدیره موسسه جامعه باز (OSI) بر خلاف سوگند خاتمی در دوره ریاست جمهوری اش بوده و چراغ سبز به دشمنان است.
"عشرت شایق" در گفت و گو با ایرنا، افزود: عهد ریاست جمهوری تنها یک تعهد فردی، شخصی و اجتماعی نیست بلکه در مقابل رای مردم به تنفیذ رهبری که ریاستش قانونمند می شود، تعهد آبی، خاکی، دینی و ملی و به عبارتی همه جانبه به شمار می رود.
وی اظهار داشت: خاتمی در دوران ریاست جمهوری برای امنیت ملی، منافع کشور و مردم و اجرای قانون اساسی سوگند یاد کرده که با این حرکت ناقض سوگند خود شده و این بزرگترین عهد شکنی یک رییس جمهور است.
این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: این دیدار با یکی از موثرترین چهره های ضد اسلام و نظام جمهوری اسلامی و تحرکات سیاسی مخفیانه نسبت به نظام اسلامی با هر نیتی، قابل جبران نیست.
شایق ادامه داد: یکی از دلایلی که دشمنان فرهنگی در جنگ نرم امیدوار شدند تا برنامه های جدید و خیز بلند، علیه جمهوری اسلامی داشته باشند امثال این دیدارها بوده که در آینده احتمالا دیدارهای دیگری از این قبیل افشا خواهد شد.

** دیدار خاتمی با سوروس خیانت آشکار به ملت ایران بود

یک استاد دانشگاه و صاحب نظر در مسایل سیاسی گفت: دیدار خاتمی با جرج سوروس رییس هیات مدیره موسسه جامعه باز (OSI) خیانت اشکار به اسلام و ملت ایران بوده است.
"محمد علی رامین" در گفت و گو با ایرنا، افزود: اعتماد به سردمداران فقر، فساد و تبعیض در جهان نظیر جرج سوروس و سایر سیاست سازان استکباری، یک خیانت آشکار است.
وی اظهار داشت: سراسر قرآن لبریز از تذکراتی است که آدمیان را از گرایش و اعتماد به ولایت طاغوتی پرهیز داده تا آنها قدرشناس و تابع ولایت الهی بشوند و از آن طریق به سعادت و کمال نایل شوند.
این فعال سیاسی ادامه داد: استکبار جهانی به مثابه قطب سلطه از سرآغاز انقلاب اسلامی با ولایت اسلامی تقابل داشته است.
رامین تصریح کرد: مشکل آقای خاتمی و امثال ایشان از آنجا شروع می شود که بدون انکار ولایت فقیه به ولایت ضد اسلامی هم اعتماد داشته و گرایش پیدا می کنند و ناخواسته در راستای اهداف ضد اسلامی مورد بهره برداری قرار می گیرند.
به گفته وی، البته بعد از این مرحله این افراد به جایی می رسند که به صورت آگاهانه و ارادی در راستای منویات طاغوتیان و گردنکشان ضدبشری هماهنگ شده و در راستای اهداف آنان به حرکت در می آیند.
رامین گفت: متاسفانه آقای خاتمی و همفکرانش در این باتلاق کشنده گرفتار آمده اند و برای نجات خویش هیچ همتی به خرج نمی دهند و بدتر از آن دست به اقدام هایی همچون دیدار با سوروس علیه منافع ملت ایران می زنند.
این فعال سیاسی گفت: خاتمی با لباس روحانیت، عناوین حجت اسلام و حجت مسلمین را یدک می کشد بنابراین این خیانت بزرگ علیه اسلام و مسلمانان هم تلقی می شود.
وی رفتار خاتمی را در عین حال با همه موازین قانون اساسی، اندیشه های امام خمینی (ره) و فرهنگ ملی ایرانیان آزاده و انسان دوست مغایر دانست.
رامین در پایان اظهار داشت: من نمی دانم چرا امثال خاتمی سیاست انگلیسی ها یعنی "روحانیت منهای اسلام" را اجرا می کنند.