کروبی و موسوی مسئول اغتشاشات دانشگاه‌های تهران هستند
ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج دانشگاه قم مسئولیت بروز اغتشاشات دانشگاه‌های تهران را متوجه میرحسین موسوی و مهدی کروبی دانست.


محمد‌رضا خلیلی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اغتشاشات اخیر در دانشگاه‌های تهران در سخنانی اظهار داشت: کسانی که ادعا می‌کنند قانون را قبول دارند نباید این‌گونه رفتار‌های زشت را از خودشان نشان دهند و موجب ایجاد بی‌نظمی در جامعه شوند.
وی افزود: آقای کروبی و موسوی مسئول این اغتشاشات هستند چرا که آنها عده‌ای دانشجوی نا‌آگاه را گمراه می‌کنند و با این کار به محیط دانشگاه‌ها ضربه می‌زند و برگزار کننده این اغتشاشات گروه و مجموعه اندکی هستند.
مسئول بسیج دانشگاه قم به دلیل ایجاد این اغتشاشات در دانشگاه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: دانشجویان ما آرمان‌خواه هستند و به دلیل اینکه مطالعات سیاسی قوی ندارند مورد تاثیر این افراد قرار می‌گیرند.
خلیلی خواستار عدم بزرگنمایی این موضوع شد و گفت: در دانشگاه تهران حدود 3 هزار دانشجو تحصیل می‌کنند که فقط 300 نفر از آنها دست به اغتشاش زدند و برخی می‌خواهند با فضا‌سازی این موضوع را بزرگ جلوه دهند.
وی با بیان اینکه برخی جریانات از دانشجویان سوء استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: بعضی به مصادره جنبش دانشجویی به نفع خودشان پرداخته‌اند و این مجموعه کار خود را انجام می‌دهند اما مردم باید قضاوت کنند که آیا 300 نفر نماینده بیش از 3 هزار دانشجو هستند؟
مسئول بسیج دانشگاه قم این حرکت دانشجویان را خطایی کوچک خواند و اذعان داشت: این کار‌هایی که دانشجویان انجام می‌دهند خطایی کوچک است و خطاکار اصلی آن افراد بالا دستی هستند که عواطف آنها را به بازی می‌گیرند و دانشجویان را وارد اغتشاشات می‌کنند.
خلیلی در ادامه به راهکار‌های جلوگیری از بروز این اغتشاشات اشاره و تصریح کرد: باید مشکلات دانشجویان را حل کنیم تا دچار مسائل سیاسی نشوند و به آنها فرصت دهیم تا جلساتی را در بین خودشان برگزار کنند تا کمتر با این مسائل رو به‌رو شویم.
مسئول بسیج دانشگاه قم دانشگاه‌ها را مکان علم آموزی دانست و اظهار داشت: دانشگاه یک مکان علمی است و زمانی که سیاسیون وارد این مکان علمی شوند کمتر به موضوعات علمی‌ پرداخته شده و در نتیجه علم به خطر می‌افتد.