تاکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر پایان تمام اختلافات در کشور‌
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید قم از تمام گروه‌های سیاسی خواست تا به اختلافات پایان داده و به فکر آینده نظام باشند.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود در سخنانی بر اهمیت حفظ اتحاد میان مسلمانان تاکید کرد و گفت: در روایات ائمه اطهار همواره بر مسئله حفظ اتحاد، دوستی و برادری در بین مسلمانان تاکید شده است.
وی با اشاره به برخی از مشکلات به وجود آمده و اقدامات صورت گرفته در سطح داخلی و خارجی برای خدشه دار کردن اتحاد مسلمانان اظهار داشت: وجود اختلافات سیاسی در کشور اسلامی ایران به هیچ وجه شایسته نیست.
این مرجع تقلید خواستار پایان یافتن تمام اختلافات سیاسی که بعد از انتخابات شدت گرفته است، شد و افزود: باید هیئتی از نخبگان متشکل از نمایندگان مجلس و برخی از نخبگان در خارج از مجلس شورای اسلامی تشکیل شده تا به اختلافات سیاسی پایان دهند.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به شرایط داخلی کشور نیز اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در داخل برخی‌ها با مطرح کردن مطالبی بی‌پایه و اساس و شایعه‌پراکنی همواره به اختلافات سیاسی دامن می‌زنند.
وی گفت: کسانی که دست به چنین اقداماتی می‌زنند، هیچ‌گاه به مبانی دین مبین اسلام مبنی بر حفظ اتحاد در جامعه اسلامی توجهی ندارند.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: بروز اختلاف به هیچ وجه به صلاح کشور نیست و در عرصه بین‌المللی ن نیز باعث تضعیف کشور و نظام خواهد شد و از سوی دیگر نیز کشورهای خارجی نیز در این شرایط سوء استفاده کرده و ما را برای مذاکره زیرفشار می‌گذارند.
وی بروز اختلاف در کشور را به نفع مردم، گروه‌های سیاسی، دولت، مجلس و... ندانست و تاکید کرد: کشور ما امروز در شرایط حساسی قرار دارد و همه گروه‌های سیاسی باید در چنین شرایطی از اختلافات دوری کنند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت اتحاد دنیای اسلام نیز گفت: در دنیای اسلام نیز شاهد هستیم که بین کشورهای مختلف اسلامی اتحاد لازم و قابل توجه وجود نداشته و حتی برخی از اوقات دایره اختلافات بین کشورهای اسلامی نیز بیشتر می‌شود.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت‌های برخی گروه‌ها برای ضربه زدن به اسلام و به تصویر کشیدن چهره‌ای نادرست از این دین مبین آسمانی تصریح کرد: برخی از افراد ناآگاهی دین مبین اسلام را خشن جلوه داده و آن را عامل ترور و کشتار معرفی می‌کنند و این مسئله باعث افزایش اختلافات می‌شود.