احمدی‌نژاد:برای برگزاری نشست سران ایران و کشورهای مذاکره کننده پیشنهاد داده‌ایم
ساعت ٤:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور کشورمان از پیشنهاد یک ساختار اجرایی برای مذاکره ایران و 1+5 خبر داد که بر اساس آن مجمع سران کشورها نیز در آن پیش‌بینی شده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه گفتگوی خود با خبرنگاران رسانه‌ها که در حاشیه جلسه هیئت دولت انجام شد، اظهار داشت: ما یک ساختار اجرایی مذاکرات پیشنهاد کرده‌ایم که بر اساس آن سه کمیته تخصصی تشکیل خواهد شد.
وی افزود: این کمیته‌ها تصمیمات خود را پس از تصویب به شورای نمایندگان کشورهای مذاکره‌کننده ارجاع داده و سپس مصوبات آنها به مجمع سران کشورها منتقل خواهد شد.
به گفته احمدی‌نژاد مصوبات مجمع سران کشورها به عنوان یک تعهد جمعی تلقی خواهد شد.
رئیس‌جمهور کشورمان برنامه ایران را برای مذاکرات فردا دارای ویژگی‌هایی چون انسجام، قابلیت اجرایی بودن و هدفمند دانست و افزود: هیئت ایرانی آماده بررسی همه پیشنهادات سازنده و انجام گفتگوهای درازمدت برای همکاری‌های جمعی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مذاکره برای خرید سوخت لازم جهت استفاه از رآکتور تهران را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما باید برای این رآکتور سوخت غنی شده 19.75 درصد بخریم و پیشنهاد می‌دهیم طبق قواعد مشخص این موضوع انجام شود یا اینکه سوخت 3.5 درصد بدهیم و 19.75 درصد دریافت کنیم.
احمدی‌نژاد همچنین از پیشنهاد جمعی یا فردی برخی کشورها برای انجام این کار خبر داد و افزود: کارشناسان هسته‌ای ما با کشورهای طرف گفتگو و دیگران وارد مذاکره می‌شوند تا این کار انجام شود.