فرهنگی:کسانی که آتش‌افروز اختلافات بودند اکنون مدعی طرح وحدت شده‌اند
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت‌: کسانی که خود آتش اختلاف را برافروختند الان مدعی دادن طرح برای وحدت هستند.


محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تحرکات اخیر جریان ناکام انتخابات در دانشگاه‌هاظهار داشت: دو جنبه را باید در محیط دانشگاه‌ها طبق سخنان مقام معظم رهبری مدنظر قرار داد. یکی اینکه لازم نیست فضای دانشگاه غیر سیاسی باشد یعنی اراده‌هایی که می‌خواهند فضای دانشگاه‌ها از سهم‌ و درک مسائل پیرامونی کشور خود دور و جدا نگه دارند اینها نیت‌های خیرخواهانه‌ای تلقی نمی‌شود.
وی افزود: مردمی که با مشارکت 85 درصدی در انتخابات شرکت کرده و در میان آنها درصد قابل توجهی به رئیس جمهور رای داده این در عرف همه کشورها به این معنی است که ملت اعتماد بالایی به نظام سیاسی دارند لذا کسانی که می‌خواهند چنین اعتمادی را زیر سئوال ببرند و با نتایج آن مخالفت کنند طبعا جزء آن اقلیت ناچیزی هستند که چه بسا نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارند.
وی ادامه داد: براین اساس کسانی که درون نظام تعریف می‌شوند باید حتما فعالیت در فضای دانشگاه‌ها را داشته باشند و آنهایی که به دنبال افکار دیگر هستند مسلما باید آنرا در خارج از کشور جستجو کنند.
فرهنگی در خصوص طرح وحدت اظهار داشت: وحدت بیشتر از آنکه نیاز به طرح دادن داشته باشد احتیاج به اقدامات عملی دارد یعنی کسانی که خود آتش اختلاف را برافروختند و الان مدعی دادن طرح برای وحدت هستند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: این افراد باید خود قبول کنند که دیگران خوشبینانه با این اقدام همراهی نخواهند کرد زیرا ممکن است یک نیت مناسبی پشت آن باشد که در جهت غیر آنچه که به زبان می‌آورند و بیان می‌کنند باشند.
وی در پایان افزود: البته طبیعی است که ما در حوزه‌های مختلف بسترهای زیادی را برای همگرایی و وحدت داریم. اعتقادات دینی و ملی ما در کنار نظام سیاسی موجود و مؤلفه‌هایی که وجود دارد اگر هرکدام تقویت شود به عنوان یک قدم به سمت تعمیق و گسترش وحدت به شمار می‌آید.