اغتشاشگران در دانشگاه‌ها در اقلیت محض هستند
ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت با تاکید بر اینکه اغتشاشگران در دانشگاه‌ها در اقلیت محض هستند، گفت: کارنامه سیاه اغتشاشگران برای دانشجویان رو شده و دانشگاهیان تمایلی برای حرکت در جهت منافع جنجال‌آفرینان ندارند.


مهدی عباسی‌مهر دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مردم کشور و جامعه ایرانی بر خلاف آنچه که عده‌ای جاهل و مغرض تصور می‌کنند، با امید به حیات خود ادامه می‌دهد، اظهار داشت: با یک نگاه به جامعه ایرانی می‌توان دریافت که اعتماد به نظام جمهوری اسلامی در بین مردم همچنان با قوت وجود دارد.
وی با اشاره به راهپیمایی روز قدس امسال، گفت: با توجه به شرکت بی نظیر مردم انقلابی و همیشه در صحنه کشورمان در راهپیمایی روز قدس به تمام جهانیان ثابت شد که اعتماد ملت ایران به نظام وجود داشته و این مسئله غیر قابل انکار است.
این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه قاطبه دانشجویان همچنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعتماد کامل دارند، تصریح کرد: زمانی که در 18 تیر جریان‌های افراطی با دروغ پردازی به دنبال جنجال‌آفرینی بودند، قاطبه دانشجویی توجهی به این اقدام آنها نکرده و از آن جریان‌ها فاصله گرفتند.
عباسی مهر در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که فضای فکری در دانشگاه‌ها به حداقل برسد و لمپنیزم نهادینه شود و در کنار آن برخی رسانه‌ها نیز به این لمپنیزم پوشش دهند، افکار عمومی جو عمومی دانشگاه‌ها را اغتشاش طلب می‌پندارند، اما اگر این لمپن‌ها به مردم معرفی شده و در کنار آن واقعیت‌ها نیز به مردم و دانشجویان نشان داده شود، هیچگاه افکار عمومی تحت تاثیر تبلیغات تو خالی عده‌ای فرصت طلب قرار نخواهند گرفت.
دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت با یادآوری اینکه قبل از اتفاقات سال 87 قاطبه تشکل‌ها و جریان‌های دانشجویی با مارک انقلابی فعالیت می‌کردند، تصریح کرد: امروز عده‌ای انحصار طلب، دیکتاتور، اغتشاشگر و دروغگو پارادیم و سناریو دروغ پردازی را کلید زدند و زمانی که پشت پرده آنها افشا شد، افکار عمومی کشور و دانشجویان آنها را شناخته و طرد کردند.
این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه امروز قاطبه دانشجویان به اغتشاشگران بی توجه هستند، اظهار داشت: کارنامه سیاسی افراد اغتشاش‌طلب برای دانشجویان مشخص و هویدا است به همین دلیل دانشجویان به دنبال آن افراد حرکت نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه جریان اغتشاشگر به دنبال ایجاد اغتشاش در دانشگاه بوده و هست، گفت: موسوی در جریان انتخابات و بعد از آن تصور می‌کرد که دانشگاه‌ها سفره‌ای رنگین برای وی باشد، اما شاهد بودیم که مسئله‌ای در دانشگاه‌ها شکل نگرفته و دانشجویان آب پاکی را بر روی دست آن آقایان ریختند.
عباسی مهر در خصوص وظیفه دانشجویان اصولگرا و انقلابی در قبال اغتشاشگران اظهار داشت: دانشجویان آگاه و انقلابی باید به دور از جنجال‌هایی که جریان‌های افراطی دنبال می‌کنند، به واقعیت‌های جامعه بپردازند.
دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت اضافه کرد: آنچه غرب و گروه‌های اپوزیسیون دنبال می‌کنند این است که دانشگاه را از مسیر واقعی خود منحرف کرده و در جهت اهداف آنها حرکت کنند و حتی تمامی تلاش دشمنان برای اعمال فشار به کشورمان جلوگیری از تولید علم در دانشگاه‌ها است.
وی با بیان اینکه تشکل‌ها و دانشجویان انقلابی بایستی به مسائل دانشجویان توجه کنند، تاکید کرد: تشکل‌ها و دانشجویان انقلابی و مسلمان بایستی دادخواه مطالبات به حق دانشجویان باشند، تا جریان افراطی نتواند با بهانه قرار دادن درخواست‌های به حق دانشجویان، از مطالبات آنها سوء استفاده کند.
این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه باید فضا برای آزاد اندیشی و نقد منصفانه در دانشگاه‌ها مهیا شود، تصریح کرد: در آن زمان و با شکل‌گیری حلقه‌هایی برای دنبال کردن فعالیت‌های علمی سالم، جریان‌های افراطی دیگر نمی‌توانند، اقدامی را بین دانشجویان انجام دهند.
وی در ادامه اظهار داشت: در مراسم افتتاحیه دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران شاهد بودیم که عده‌ای از افراطیون برای تجمع در این دانشگاه گرد هم آمدند، اما همگان مشاهده کردند که این افراد در اقلیت محض بوده و دانشجویان به دنبال جریان‌های افراطی حرکت نمی‌کنند.
عباسی مهر با تاکید بر اینکه رسانه‌های انقلابی نقش ویژه‌ای در خصوص روشنگری افکار عمومی دارند، گفت: امروز نیاز است که رسانه‌های انقلابی با یک برنامه ریزی منسجم در جهت روشنگری افکار عمومی بکوشند.