اسراییل "هرکاری" برای هسته‌ای نشدن ایران می‌کند
ساعت ۳:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

 

یک مقام صهیونیست در حالی از "هر کاری" برای متوقف کردن ایران در دستیابی به انرژی هسته‌ای صحبت به میان آورده که متحدان غربی این رژیم زیر بار گزینه نظامی علیه ایران نمی‌روند.

به گزارش شبکه ایران، هارئیل معاون رییس ستاد مشترک ارتش اسراییل در گفت‌وگویی با روزنامه یدیعوت آحارونوت درباره ایران گفت: «ما آماده رویارویی با همه احتمالات هستیم، اما نباید این گونه برداشت شود که ما موافق با همزیستی مشترک در زیر تهدید اتمی هستیم. این را به سادگی می‌گویم که اسراییل برای این که ایران توانایی و ظرفیت اتمی را در اختیار نداشته باشد، هر کاری می‌کند».
وی ابراز امیدواری کرد که غرب بتواند ایران را از دست یافتن به ظرفیت‌های اتمی باز دارد.
هارئیل در خصوص نتیجه مذاکرات ایران با غرب گفت: در صورت شکست خوردن این تلاش‌ها هر دولتی حق دفاع از خود را دارد.
این مقام اسرائیلی که به شدت از تناقض در گفته‌های خود رنج می‌برد، با این حال ابراز داشت که تهدیدی ماهیتی برای اسراییل وجود ندارد.
تهدیدات رژیم‌ صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که متحدان اصلی این رژیم از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه در تازه‌ترین اظهارنظرها حمله به ایران را بعید دانسته‌اند.
رییس‌جمهور آمریکا، روش‌های دیپلماسی را به استفاده از نیروی نظامی علیه ایران ترجیح داده و در کنفرانسی مطبوعاتی در پتزبورگ در پایان اجلاس G20 اعلام کرد: من همیشه گفته‌ام که ما هیچ کدام از گزینه‌ها را حذف نمی‌کنیم، اما تأکید می‌کنم که برای من روش‌های دیپلماسی ارجح‌ هستند.
کوشنر وزیر امور خارجه فرانسه نیز گفت: نباید گزینه حمله نظامی نخستین تصمیم باشد، زیرا خسارات اقتصادی این تصمیم را نمی‌توان محاسبه کرد.
در همین رابطه وزیر امور خارجه انگلیس گفت: عقل سلیم ایجاب می‌کند که باب مذاکره اتمی با ایران هیچگاه بسته نشود، زیرا فکر کردن درباره حمله نظامی به ایران هم ترس‌آور است.
«دیوید میلیبند» همچنین تأکید کرد: صد در صد به روش‌های دیپلماسی می‌‌اندیشیم و همه باید به این گفته ایمان داشته باشیم که تنها راهکار مسأله ایران، گفت‌وگو و متقاعد کردن ایرانی‌هاست و نباید به هیچ راه حل دیگری بیندیشیم.
رژیم‌صهیونیستی تاکنون تلاش بسیار گسترده‌ای را برای خطرناک جلوه دادن ایران انجام داده است تا از این راه بتواند کشورهای اروپایی و آمریکا را تشویق به حمله نظامی به ایران کند که هر بار با جواب منفی از سوی متحدین خود روبرو شده است. طبیعتاً متحدین این رژیم بیشتر به منافع و امنیت خود اهمیت می‌دهند تا به منافع اسراییل که تاکنون در گزینه نظامی علیه ایران با این رژیم همگام نشده‌اند.