نظرسنجی فیس بوک درباره ترور اوباما
ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

مهر: سرویس مخفی وزارت امنیت ایالات متحده اعلام کرد تحقیقات درباره برنامه رای گیری ناشناسی که روز شنبه درباره ترور باراک اوباما بر روی شبکه فیس بوک قرار گرفته بود را به شدت ادامه خواهد داد.

سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا در حال تحقیق بر روی پروژه ای آنلاین است که روز شنبه بر روی فیس بوک قرار گرفته و از اعضای این شبکه اجتماعی خواسته بود نظر خود را در مورد ترور باراک اوباما اعلام کنند.

فیس بوک بلافاصله پس از آگاه شدن از وجود این رای گیری آنلاین آن را از شبکه برداشت با این حال وزارت امنیت آمریکا همچنان تحقیقات خود را برای یافتن ریشه این رای گیری آنلاین ادامه می دهد.

این رای گیری از کاربران می پرسد که آیا اوباما باید به قتل برسد؟ و پاسخهای خیر، شاید، بله و اگر خدمات درمانی مرا قطع کند، بله برای انتخاب کاربران قرار گرفته بود. این سئوال و رای گیری توسط خود فیس بوک طراحی نشده بود بلکه یکی از کاربران با کمک تجهیزات فیس بوک این سئوال و پاسخهای آن را طراحی کرده بود.

بر اساس گزارش ام اس ان بی سی، سخنگوی سیاستهای فیس بوک اعلام کرد تجهیزاتی که می تواند به کاربران امکان ایجاد رای گیری آنلاین درباره موضوعی خاص را بدهد پس از وقوع این حادثه بسیار مورد توجه مسئولان فیس بوک قرار گرفته و این ابزار شبکه در حال حاضر غیر فعال شده است.