بی بی سی خبر ایرنا را تحریف کرد
ساعت ۱:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی
بنگاه سخن پراکنی انگلیس سخنان اسماعیل کوثری نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در مورد نیاز به تولید اورانیوم با غنای 20 درصد را تحریف کرد.

به گزارش ایرنا، روز گذشته و در پی بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از برنامه ها و پیشرفت های هسته ای کشورمان، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به سوالی در مورد نیاز کشور به اورانیوم با غنای "20 درصد" اظهار داشت: آن چیزی که نیاز امروز ماست این است که برای تولید برق، اورانیوم را با غنای 3.5 تا 5 درصد غنی سازی کنیم اما برای تولید اورانیوم با غنای بیست درصد باید از بعد تخصصی این مساله مورد بررسی قرار بگیرد.
این نماینده اصولگرا افزوده بود: مسلما فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی در چارچوب صلح آمیز و به کارگیری صنعت و تامین نیازهای کاری انجام می شود و اگر نیازی به اورانیوم با غنای بیست درصد باشد یا باید آن را تهیه کنیم و یا خودمان تولید کنیم.
اما بنگاه سخن پراکنی انگلیس این موضوع را این گونه انعکاس داد که ایران به دنبال غنی سازی اورانیوم با غنای "30 درصد" است.
قاعدتا هر کسی بلافاصله متوجه می شود که عدد 20 با عدد 30 چه از لحاظ نوشتار عددی و چه نوشتار حروفی با هم تفاوت دارند و معلوم نیست که بی بی سی از تغییر و تحریف آشکار و ناشیانه این مساله به دنبال چه چیزی بوده است.
گفتنی است پیش از این، صالحی رییس سازمان انرژی اتمی اعلام کرده بود جمهوری اسلامی ایران برای ادامه فعالیت نیروگاه تحقیقاتی تهران نیاز به اورانیوم با غنای 19.75 دارد که اصطلاحا به آن اورانیوم با غنای بیست درصد می گویند.
رییس جمهوری نیز در زمان حضور در نیویورک در پاسخ به سوالی گفته بود که اگر آمریکا و کشورهای غربی واقعا قصد همکاری با ایران در زمینه انرژی اتمی را دارند می توانند اورانیوم مورد نیاز نیروگاه تحقیقاتی تهران را تامین کنند.

عکس