تشکیل جبهه از سوی میرحسین موسوی برای ادامه ناآرامی ها در جامعه است
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی
واکنش فعالان سیاسی به تشکیل جبهه از سوی موسوی:
جبهه سیاسی موسوی عاقبت خوبی نخواهد داشت / تشکیل جبهه از سوی میرحسین موسوی برای ادامه ناآرامی ها در جامعه است/ موسوی صلاحیت تشکیل جبهه راه سبز امید را ندارد
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در واکنش به تشکیل جبهه سیاسی موسوی گفت: تشکیل جبهه سیاسی از سوی موسوی یعنی مقابل اراده ملت و قانون ایستادن و ما عاقبت خوبی را برای این جبهه نمی بینیم.

محمد خرسند در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه موسوی ظرفیت کار سیاسی ندارد افزود: موسوی نشان داد که به قانون پایبند نیست و جبهه قانون گریزان عاقبت خوبی نخواهد داشت.

وی با دعوت موسوی به تمکین از قانون اذعان داشت: مهندس موسوی بهتر است رای اکثریت مردم را بپذیرد و فعالیت هایش را در چارچوب قانون ادامه دهد و با تشکیل جبهه ای ساختار شکن دشمن را شاد نکند.

خرسند در ادامه در رابطه با نحوه موضع گیری مهندس موسوی نسبت به اعترافات خاطرنشان کرد: در واقع اعتراف کنندگان در دادگاه پاسخگوی قانون گریزی موسوی هستند که ریشه این قانونگریزی ها در ستادهای وی بوده است.

تشکیل جبهه از سوی میرحسین موسوی برای ادامه ناآرامی ها در جامعه است

همچنین در همین ارتباط سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به تشکیل جبهه راه سبز امید از سوی موسوی گفت: موسوی در صورت ادامه روند حرکت های ضدقانونی نمی تواند به تشکیل جبهه جدید مبادرت وزرد چرا که اول باید تبعیت خود را به قانون اساسی اثبات کند و بعد در چارچوب قانون اساسی جبهه تشکیل دهد.

محمد عظیمی افزود: در حالی که تا به امروز موسوی با تحریک مردم و دادن بیانیه و ... به ناآرامی ها در کشور دامن زده است لذا ممکن تشکیل جبهه از سوی وی در ادامه ناآرامی ها و ایجاد تنش ها باشد.

وی بیان کرد: اعترافات متهمین در دادگاه ها بیانگر این است که موسوی نقش موثری در تحریک افکار عمومی داشته است این در حالی است که وی با متشنج کردن فضای جامعه به حدود قانون تجاوز کرده است لذا وی نمی تواند بنیانگذار یک جبهه باشد.

همچنین سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: موسوی باید قبل از اینکه به فکر تشکیل جبهه راه سبز امید باشد باید تکلیف خود را با قوانین حاکم بر کشور روشن کند و باید مشخص کند به قانون اساسی پایبند است یا نه.

موسوی صلاحیت تشکیل جبهه راه سبز امید را ندارد

در ادامه دبیر اول تهران جامعه اسلامی مهندسین گفت:موسوی نشان داد پایبند به اصول دموکراسی نیست و بعد از انتخابات به جای تبریک به رئیس جمهوری منتخب مردم آشوب ها و  اغتشاش ایجاد کرد لذا با توجه به عملکردش مشروعیت لازم را برای تشکیل جبهه راه سبز امیدندارد.

سیدمصطفی میریان افزود:‌ با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران معتقد به فعالیت همه سلایق و گرایش ها در عرصه سیاسی و اجتماعی است لذا همه شهروندان در چارچوب قانون اساسی و اصول پذیرفته شده دموکراسی می توانند فعالیت اجتماعی و سیاسی داشته باشد.

وی ادامه داد: ولی فعالیت سیاسی موسوی و تشکیل جبهه راه سبز امید از طرف وی امکان پذیر نیست چرا که موسوی پایبند به اصول دموکراسی نیست و بجای پذیرفتن شکست خود در انتخابات آشوب ها و اغتشاشات خیابانی راه انداخت.

میریان تاکید کرد: هرچند بی ثباتی ها تمام شده و کسی توان بر هم زدن آرامش جامعه را ندارد ولی شناختی که از موسوی وجود دارد نشان دهنده این مسئله است که موسوی با تشکیل راه سبز امید به دنبال بی ثباتی است که معتقدم دادستان انقلاب و کشور علیه موسوی طرح شکایت کنند و مانع شکل گیری راه سبز امید شوند.

میریان افزود: اگر موسوی در چارچوب قانون فعالیت سیاسی اش را آغاز می کرد هیچ منع قانونی برای فعالیت اش وجود نداشت حال که وی در راستای براندازی گام برمی دارد قطعا باید با فعالیت اش برخورد شود./ب