اعلام ساخت دومین مرکز هسته ای ایران‌ 1+5 را شوکه کرد
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: اعلام احداث دومین مرکز هسته‌ای در ایران شوک بسیار عجیبی به آمریکا، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 وارد کرد.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی سه شنبه شب در دانشگاه کاشان گفت: قدرت‌های جهانی ناگزیرند ایران را به عنوان یک کشور دارای فناوری هسته‌ای بپذیرند.
وی افزود: در سایه جهاد علمی کارشناسان و دانشمندان جوان هسته‌ای، امروز ایران در عرصه بین‌المللی دارای شأن و جایگاه ویژه‌ای است.
آیت‌الله نمازی تلاش دانشمندان ایرانی و موفقیت‌های هسته‌ای ایران در فاصله زمانی کوتاه را برای محققان بین‌المللی اعجاب‌آور دانست و تصریح کرد: جوانان، دانشجویان و دانشمندان مسلمان ایرانی ثابت کردند که می‌توانند در پیچیده‌ترین عرصه‌های علمی حرف اول را بزنند.
وی با اشاره به موفقیت جوانان ایرانی در دوران دفاع مقدس خاطر‌نشان کرد: امروز نیز دانشگاه اسلامی ما با تکیه بر همین جوانان پرتلاش و خستگی‌ناپذیر به دنیا ثابت کرده است که جامعه اسلامی توان بسیاری در پیشبرد اهداف اقتصادی، سیاسی و دفاعی خود دارد.
عضو خبرگان رهبری امکانات امروز دانشگاهی کشور را به مراتب مطلوب‌تر از سال‌های گذشته به ویژه قبل از انقلاب اسلامی دانست و به دانشجویان توصیه کرد‌ از تمام امکانات موجود در مراکز علمی و تحقیقاتی نهایت استفاده را ببرند.
وی نگاه ابزاری و مادی به علم را نادرست خواند و خاطرنشان کرد: دانشجوی ایرانی مسلمان باید دیدگاه اصالتی به علم داشته باشد و برای یک عنصر موثر و مفید در جامعه مسائل مادی و امکانات دنیوی قابل دسترسی است.
آیت‌الله نمازی تلاش علمی را باعث ارتقا جایگاه دنیوی و معنوی انسان برشمرد و یادآور شد: برخورداری از مواهب علمی در جامعه اسلامی و توحیدی، موجب ترفیع مقام آن جامعه در نزد خداوند نیز می‌شود.
امام جمعه کاشان با حضور در گلزار شهدای گمنام در دانشگاه کاشان، با قرائت فاتحه به مقام والای این عزیزان ادای احترام کرد.