آیت‌الله صافی گلپایگانی: فعالیت‌های تبلیغی فرامرزی باید گسترش یابد
ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: مسئولان حوزه تبلیغی کشور باید فرصت را غنیمت بشمارند و فعالیت‌هایشان را در گستره جهانی تقویت کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسا، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع عظام تقلید، سه‌شنبه در دیدار مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، اهتمام سازمان تبلیغات اسلامی در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: تمام فعالیت‌هایی که از سوی حوزه‌های علمیه و سازمان‌هایی همچون تبلیغات اسلامی در سطح کشور انجام می‌شود در راستای فعالیت‌های انبیا و ائمه اطهار (ع) است.
وی ادامه داد: تلاش‌هایی که این سازمان‌ها برای تبلیغ دین مبین اسلام، آشنایی مردم با معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و رشد بصیرت دینی و معنوی مردم انجام می‌دهند، در هیچ کشوری به این اندازه شاهد آن نیستیم.
این مرجع تقلید اضافه کرد: آشنایی مردم با فرهنگ و آموزه‌های اهل بیت (ع) و اخلاق اسلامی و همچنین احیای سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر باعث هدایت بشر در مسیر سعادت حقیقی می‌شود.
وی گسترش فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی را خواستار شد و ادامه داد: با اینکه زمینه‌های جذب شهروندان کشورهای خارجی به اسلام فراهم است، اما تبلیغ معارف انبیای الهی در بسیاری از کشورها ضعیف بوده و سازمان تبلیغات اسلامی باید این کمبود را جبران کند و به گسترش فعالیت‌های برون مرزی خود بپردازد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: دشمنان اسلام بیش‌ترین بودجه و اعتبار خود را به فعالیت‌های ضددینی و اسلامی اختصاص می‌دهند و در این راستا باید از طریق اختصاص بودجه‌های بیشتر و امکانات و تجهیزات مناسب، مسأله تبلیغ را جهانی کرد.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید از طریق روحانیان و مبلغان دینی، اسلام را همان گونه که هست به مردم عرضه کند.
وی بر ضرورت آسیب‌شناسی مسأله تبلیغ و میزان فراگیری مردم از آموزه‌های دینی تاکید کرد و افزود: در گذشته علما و بزرگان دینی فعالیت‌های تبلیغی در مناطق مختلف را آسیب‌شناسی می‌کردند و به مسائل معنوی و تبلیغی مردم حتی در مناطق دورافتاده هم توجه نشان می‌دادند.