لاریجانی:صدای چکمه صهیونیست‌ها باحمایت آمریکا از مسجد‌الاقصی به گوش می‌رسد

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار آمریکا سبب شده که در مسجدالاقصی به جای صدای اذان صدای چکمه‌های سربازان رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در آغاز صحن علنی مجلس اظهار داشت: همانگونه که مستحضرید کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در بررسی خود پیرامون حمله ارتش رژیم صهیونیستی به غزه بخشی از رفتارهای وحشیانه و جنایات جنگی این رژیم عیان کرد.
وی ادامه داد: روز گذشته در شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارش کمیته حقیقت‌یاب مطرح و مورد تایید قرار گرفت هر چند این گزارش بخش اندکی جنایت ضد بشری این رژیم را منعکس کرد اما صراحت دارد که بر ضد مردم مظلوم غزه از بمب‌های فسفری استفاده شده، مساجد و بیمارستان‌ها بمباران گردیده و خانواده‌های مردم عادی نیز مورد هجوم رژیم صهیونیستی واقع شده‌است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سازمان ملل در پیگیری نتایج شورای حقوق بشر سران رژیم صهیونیستی را در دادگاه جنگی به محاکمه کشد، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی این اقدام را برای تنبیه متجاوز امری ضروری و آن را آزمونی برای تمام حیثیت سازمان ملل می‌داند و از همه مجالس کشورهای اسلامی می‌خواهیم همگی تلاش کنند نتایج شورای حقوق بشر را در دادگاه جنایت جنگی مطرح و سران این رژیم محاکمه شوند.
لاریجانی با اشاره به اینکه طی دو روز گذشته رژیم صهیونیستی با ورود به مسجد‌الاقصی و ضرب و جرح مسلمانان در بیت‌المقدس ضمن توهین به حیثیت اسلامی مسجد‌الاقصی جنایت دیگری را مرتکب شده است، افزود: رژیم اسرائیل طبق توافقات غیرعادلانه موجود نیز حق چنین توهینی به قبله مسلمانان نداشت اما گستاخی این رژیم از آنجا نشأت می‌گیرد که با طرح جدید آمریکا درباره فلسطین تصور کرده‌اند را برای چنین اموری باز شده است.
وی این طرح آمریکایی را ناپخته دانست و گفت: این طرح قصد دارد مسجد‌الاقصی را صرفا به یک اثر تاریخی بدل نماید و طی برنامه‌ای مسئولیت به رژیم صهیونیستی بسپارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: " آقای اوباما باید پاسخ دهد این همان چیزی است که در سخنرانی خود در قاهره به دوران احترام به حقوق مسلمانان از آن یاد کردید شما که گفتید من با صدای اذان آشنا هستم آیا رفتار ایالت متحده باعث نشده که در مسجد‌القصی به جای صدای اذان صدای چکمه‌های سربازان رژیم صهیونیستی شنیده شود ".
لاریجانی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم نمودن این اهانت بزرگ به قبله مسلمانان از همه مجالس اسلامی علما سران بصیر اسلامی می‌خواهد در آغاز این حرکت توهین‌آمیز ساکت ننشیند و با فریاد‌های خود مردم مسلمان فلسطین و حیثیت اسلامی مسجد‌الاقصی را دفاع نمایند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸
تگ ها :