جهانگیر :مخالفان آرای ملت درپی ایجاد استبداد جدید در محیط دانشگاه‌ها هستند
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه بعضی از گروه‌ها آزاداندیشی در دانشگاه‌ها را بر نمی‌تابند، گفت: مخالفان آرای ملت و جریان ناکام انتخابات در دانشگاه‌ها درصدد ایجاد نوعی استبداد جدید در محیط‌های علمی است.


کیامرث جهانگیر استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص اهانت جریان‌های افراطی به برخی از اساتید انقلابی در فضای دانشگاهی کشور اظهار داشت: یقینا این گونه حرکات از سوی دانشجویان انجام نمی‌شود چون دانشگاهیان ساحت علم و عالم را حفظ می‌کنند.
وی افزود: برخی افراد و گروه‌ها تلاش می‌کنند از بیان عقاید مختلف در دانشگاه‌ها جلوگیری کنند که به استبداد و دیکتاتوری می‌انجامد، پس هرگونه مقابله با بیان عقاید در محیط‌های دانشگاهی غیرقابل قبول است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه بعضی از گروه‌ها آزاداندیشی در دانشگاه‌ها را بر نمی‌تابند، خاطرنشان کرد:‌این افراد برخلاف شعارهای دموکراتیکی که سر می‌دهند، در عمل به گونه‌ای دیگر اقدام می‌کنند، اما در جامعه دانشگاهی نمی‌توان با زور عقیده خود را به فردی تحمیل کرد.
جهانگیر اهانت به اساتید انقلابی را در راستای برخی اغراض خاص خواند و گفت: برخی گروه‌ها و افراد تلاش می‌کنند در لباس دانشگاهیان، نام دانشگاه و دانشجو را تخریب کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز کشورهای استکباری مانند آمریکا بیشترین تجاوز را به حقوق بشر انجام می‌دهند، یادآور شد: آمریکا در راستای اهداف استعماری خود که به دنبال سلطه بر جهان است، حقوق‌بشر را مورد سوءاستفاده قرار داده و در نقاب حقوق بشر و به بهانه دفاع از آن، بدترین اقدامات را انجام می‌دهد.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه برخی از جریانات در داخل کشور نیز با نقاب حقوق بشر و آزادی، اقداماتی غیرقانونی را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: این افراد که مدعی آزادی بیان هستند حتماً باید تمام امور را بر اساس نظر خود انجام دهند و اگر کسی برخلاف نظر آنها سخن بگوید او را ترور شخصیتی می‌کنند، یعنی با شعار دموکراسی اعمال غیر دموکراتیک انجام می‌دهند.
وی در پایان یادآور شد: دانشگاهیان انقلابی با رعایت اصول آزاداندیشی، تفکرات و عقاید دیگران را می‌پذیرند و تنها به فکر مصادره شعاری این موارد به نفع خود نیستند.