ایران با نگاه مثبت و حسن نیت وارد گفت و گوها با 1+5 خواهد شد
ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت که جمهوری اسلامی ایران با نگاهی مثبت و حسن نیت با گروه 1+5 گفت و گو می‌کند و نگاهش به این گفت و گوها راهبردی، درازمدت و مبتنی بر همکاری است.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان صبح امروز پیش از عزیمت به ژنو برای گفت و گو با گروه 1+5 در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با یک نگاه مثبت و با حسن نیت وارد گفت‌و‌گوها خواهیم شد گفت: نگاه ما به این گفت و گوها راهبردی، درازمدت و مبتنی بر همکاری است.
وی افزود: فکر می‌کنیم اقتدار، توانایی‌ها و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی یک فرصت برای ثبات، امنیت و توسعه همکاری‌هایی که مبتنی بر صلح، عدالت و در جهت پیشرفت ملت‌ها است ،می‌باشد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی بار دیگر با بیان اینکه با این نگاه وارد گفت و گوها می‌شویم خاطر نشان کرد: فکر می‌کنیم ظرفیت‌هایی که امروز جمهوری اسلامی به لحاظ ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی دارا است و آن توانایی‌هایی را که امروز ما برای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف امنیت بین‌الملل، مسائل اقتصادی و موضوعات دیگری که می‌تواند نگرانی‌های مشترک جامعه بشری باشد ارائه می‌کنیم ظرفیت‌هایی است که می‌تواند به عنوان یک فرصت برای جهانی مبتنی بر عدالت، صلح و پیشرفت مورد استفاده قرار گیرد.
جلیلی اضافه کرد: همان طور که دنیا شاهد بود ،امروز جمهوری اسلامی مبتنی بر یک پشتوانه عظیم مردمی با تکیه بر حقوق خود آمادگی دارد تا این همکاری‌ها را در عرصه‌های مختلف شکل دهد.
وی با اشاره به بیانیه روز گذشته نمایندگان مجلس درباره مذاکرات با 1+5 اظهار داشت: آنچه دیروز نمایندگان مجلس با اجماع قابل تحسینی در این زمینه ارائه کردند پشتوانه قوی برای نظام ما است. ما در عرصه‌های مختلف می‌توانیم مبتنی بر همین پشتوانه مردمی که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری به بهترین شکل ظهور یافت و اقتدار نظام را بیش از پیش نشان داد وارد گفت‌و‌گوها شویم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به این سوال که آیا 1+5 از فرصت پیشنهادات جذاب جمهوری اسلامی استقبال خواهند کرد یا خیر گفت: همانگونه که در بیانیه نمایندگان مجلس ذکر شد و به درستی نیز عنوان شده بود این گفت و گوها یک فرصت و آزمون است و ما با حسن نیت، نگاه مثبت، راهبردی و درازمدت وارد گفت و گوها می‌شویم و این به نوع تعاملی که با نگاه ما صورت گیرد، بستگی دارد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که نگاه جمهوری اسلامی به عنوان یک فرصت برای همکاری‌ها تلقی شود.