مصباح یزدی:منشا مسائل پس از انتخابات فقدان باور درست مسائل دینی و ولایی بود
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی
مشهد - عضو مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی، منشا مسائل و اغتشاشات بعد از انتخابات را فقدان باور دینی و ولایی از جمله بین مسببین آنها دانست.

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی یکشنبه شب در مراسم اختتامیه طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور در مشهد افزود: بسیاری از سردمداران و گردانندگان مسائل اخیر بعد از انتخابات که به اغتشاشات گسترده در تهران انجامید،برخی موارد در گذشته مسوولیتهایی مانند ریاست مجلس شورای اسلامی، وزارت و غیره داشتند ولی به دلیل فقدان تبیین باورهای دینی و درک درست از ولایت فقیه در آنان، به بهانه تقلب در انتخابات منشا این مسائل شدند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: با توجه به این امر و فقدان درک درست از جایگاه بسیار با اهمیت ولایت فقیه، این قبیل اشخاص در برابر سخنان و فصل الخطاب رهبر معظم انقلاب ایستادگی کردند.
وی تاکید کرد: مواضع به حق و حکیمانه ولایت فقیه در طول تاریخ انقلاب همواره انقلاب اسلامی را دربرابر ترفندهای دشمنان محافظت کرده و سخنان مقام معظم رهبری و فصل الخطاب ایشان در زمینه های مختلف باید در جامعه اسلامی اجرا شود و هیچ فردی نباید دربرابر سخنان رهبر انقلاب ایستادگی کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین هشدار داد: فرهنگ سکولار و جدایی دین از سیاست در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور درحال گسترش است و متاسفانه برخی از اساتید این مراکز هم به این امر دامن می زنند.
وی با اشاره به اینکه مسائل و ارزشهای دینی به طور واقعی در جامعه از جمله بین جوانان تبیین و نهادینه نشده است، گفت: بیشتر جوانان از جمله در مراکز دانشگاهی تنها درک ظاهری از دین دارند و به طور باطنی یا عمیق این مسائل را باور ندارند.
رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: باید با اهتمام مسوولان و دست اندرکاران ذیربط و با جهاد فرهنگی، مسائل فرهنگی مبتنی بر ارزشهای اسلامی در جامعه از جمله در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نهادینه شود و با تبیین درک درست از مسائل دینی با گسترش فرهنگ سکولار مقابله گردد.
چهاردهین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور که از 45 روز پیش به طور همزمان در دانشگاههای مشهد برای برادران و دانشگاه شهرکرد برای خواهران آغاز شده بود، پایان یافت.
در این دوره بالغ بر پنج هزار خواهر و برادر دانشجوی بسیجی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور شرکت داشتند.ک/2