روزنت: دروغ گفتیم خبرگان پای جمهوری اسلامی ایستاده اند
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

یک سایت ضدانقلاب پس از چند هفته انتشار تحلیل های دروغین درباره مجلس خبرگان، اعتراف کرد به شعور مخاطبان خود توهین کرده و باعث سرخوردگی کسانی شده که به خاطر اطلاعات کم توان هضم و درک تحولات رخ داده را نداشته اند!
روزنت به قلم یکی از همکاران دایمی خود- سعید رضوی فقیه عضو سابق تحکیم که مدتی در فرانسه اقامت داشت و به ستاد انتخاباتی کروبی پیوست- نتایج اجلاس اخیر خبرگان در دفاع قاطع از رهبری و نظام اسلامی را قابل پیش بینی خوانده و می نویسد: یکی از اساسی ترین ضرورت ها در فهم تحولات سیاسی برخورداری از ارزیابی های واقع بینانه از مسائل و حوادث است. مبالغه در میزان تأثیرگذاری اشخاص و جریان ها در چالش های سیاسی می تواند موجب درک نادرست و انتظارات غیرواقع بینانه در باب نتیجه گیری ها شود. در چنین حالتی معمولا تحقق نتایج خلاف پیش بینی و گاه غافلگیرکننده می تواند موجب بهت زدگی و سرخوردگی دست اندرکاران و حتی ناظران و تحلیل گران شود که توان هضم و درک تحولات را ندارند. نمونه های این اتفاق، امروز کم نیست. برخی پیش بینی های متقدم بر اجلاس اخیر خبرگان و واکنش های متأخر بر آن نشانگر فقدان واقع بینی لازم و کافی است.
روزنت افزود: شاید نوع موضع گیری های هاشمی رفسنجانی پیش و پس از انتخابات اخیر و قرار گرفتن ناخواسته اش در نقطه مقابل احمدی نژاد سبب بروز انتظارات نه چندان واقع بینانه هم از مجلس خبرگان و هم از آقای هاشمی رفسنجانی شده باشد. اما باید درنظر داشت که مجلس خبرگان و اعضاء و رئیس آن هم به اعتبار شخصیت حقوقی شان و هم بنا به شخصیت حقیقی شان در چارچوب نظام جمهوری اسلامی قرار می گیرند.
رضوی فقیه در پایان تصریح کرد: برخی موضع گیری های شتابزده درباره مجلس خبرگان باعث شد ظرفیت اندک موجود نیز به طرف مقابل واگذار شود!
آنچه در این میان جالب است، خشم شدید و بی اندازه گردانندگان سلطنت طلب (و برخی مشارکتی های فراری) روزنت است که با وجود اذعان به حماقت خود باز هم طاقت نیاورده و از قول یک مواجب بگیر رسمی سازمان سیا به فحاشی علیه مجلس خبرگان پرداختند. محسن کدیور خطبه خوان گعده های منافقین در آمریکا در گفت وگو با روزآن لاین، آنچه را که خود سزاوار آن است، به خاطر مواضع شجاعانه و انقلابی و ضد آمریکایی اعضای مجلس خبرگان، نثار آنان کرد. اهانت های نامبرده به اعضای مجلس خبرگان درحالی است که طیف سیاسی و رسانه ای متبوع وی طی 2، 3 ماه گذشته به خیال خود تور پهن کرده و با القاب و عناوین و ستایش های بلندبالا از خبرگان یاد می کردند تا به زعم وهم آلود خود برای آشوب طلبی، از این طریق آبی گرم شود.
کدیور بارها به واسطه نهادهای پوششی آمریکایی- نظیر دید بان حقوق بشر و...- از سازمان سیا مواجب گرفته است و اکنون هم ظاهراً ادامه آن مواجب، منوط به عقده گشایی و ناسزاگویی وی علیه علما و روحانیت و نیروهای وفادار به نظام اسلامی است.