فرمانده نیروی زمینی سپاه: ما در جنگ هم مظلوم بودیم هم مقتدر
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی
رمانده نیروی زمینی سپاه با مرور تحولات هشت سال دفاع مقدس گفت: ما در جنگ هم مظلوم بودیم، هم مقتدر.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه سردار محمد پاکپور به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع رزمندگان تیپ 37 سپاه حضرت عباس(ع) ضمن بیان روند تاریخی دفاع مقدس و وضعیت کشور در روزهای آغازین حمله عراق به ایران گفت: زمانی جنگ شروع شد که انسجام مناسبی در نیروهای مسلح کشور وجود نداشت اما فرزندان غیور این مرز و بوم اعم از نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجی با تمام توان در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند.
وی افزود: به نظر من ارزش مقاومتی که در مدت 33 روز در خرمشهر صورت گرفت کمتر از آزادسازی آن نبود.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به کمبود ساز و برگ نظامی، تحریم تسلیحاتی ایران و حمایت گسترده استکبار جهانی از عراق گفت: ما در جنگ هم مظلوم بودیم و هم مقتدر، مظلومیت از این جهت که هنوز مدت زیادی از شکل‌گیری انقلاب اسلامی و انسجام مناسب بین ارکان کشور نگذشته بود که با طراحی، پشتیبانی تسلیحاتی و حمایت‌های سیاسی و تبلیغاتی استکبار جهانی از صدام متجاوز، جنگ به ما تحمیل شد.
وی افزود: به‌رغم این شرایط رزمندگان اسلام با اتکاء به خداوند منان، توسل به ائمه اطهار(ع) و تحت رهبری حکیمانه حضرت امام(ره) با دفاع، مقاومت مقتدرانه و اجرای عملیات‌های پی در پی بخش قابل توجهی از مناطق اشغال شده خاک جمهوری اسلامی ایران را که در ابتدای جنگ به تصرف دشمن بعثی درآمده بود آزاد کردند.
سردار پاکپور در زمینه ابعاد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دفاع مقدس اذعان داشت: در بخش سخت‌افزاری رزمندگان اسلام در برابر ارتش مجهز شده عراق کاملا نابرابر بوده ولی به حول و قوه الهی، سلاح ایمان بر سلاح و تجهیزات دشمن فائق آمد و در بخش نرم‌افزاری نیز رزمندگان با انگیزه الهی، هدف مقدس و رهبری الهی حضرت امام(ره)، برتری نیروهای اسلام بر متجاوزین را در دنیا به نمایش گذاشتند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه محاصره اقتصادی و نظامی را از الطاف خفیه الهی برای رسیدن به استقلال و زیربنای خودکفایی تسلیحاتی کشور برشمرده و بیان کرد که هم‌اکنون از بعد تسلیحات و تجهیزات نظامی به مرز خودکفایی رسیده، وابستگی و نیازی به خارج از کشور نداریم.
وی با طرح این سئول که آیا با خاتمه جنگ، استکبار جهانی ما را رها خواهد کرد؟ گفت: تا زمانی که شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و شعار استقلال انقلاب اسلامی جزء لاینفک اعتقادات ما باشد، مقابله جبهه استکبار با جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داشت و بنابراین ما باید همیشه خودمان را آماده نگه داریم.
سردار پاکپور با اشاره به شکست دشمن در جبهه جنگ سخت و نیمه سخت گفت: تهدید دشمن در ابعاد سخت و نیمه سخت برای ما همیشگی و همواره برای مقابله با آن باید آمادگی داشته باشیم، اما تهدید امروز دشمن تهدید نرم و راه‌اندازی جنگ روانی در جبهه فرهنگی، سیاسی و... است که برای مقابله با آن کاملا هوشیار، آماده و حرکات دشمن را رصد می‌کنیم و در عین حال بایستی نسبت به ایجاد آمادگی در برابر تهدیدات سخت و نیمه سخت دشمن نیز تلاش نماییم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه مسایل پس از انتخابات ریاست‌جمهوری را نمونه‌ای از تهدید نرم دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و گفت: فتنه پس از انتخابات یک فتنه عمیقی بود که تمام حملات آنها متوجه ستون خیمه انقلاب اسلامی یعنی ولایت‌فقیه بود که به لطف الهی و با درایت مقام معظم رهبری و بصیرت مردم مومن و شهیدپرور این توطئه نیز خنثی شد.
سردار پاکپور در پایان تاکید کرد: باید برای حفظ نظام، انقلاب و مقابله با تهدیدات در ابعاد مختلف سخت، نیمه سخت و نرم آمادگی کامل داشته باشیم و غافل نباشیم.
سیام/ 1965