آیت الله دری نجف آبادی: حفظ وحدت بامحوریت رهبری ضامن پیشرفت است
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی
ماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: حفظ و تقویت وحدت با محوریت امام راحل و مقام معظم رهبری موجب پیشرفت هرچه بیشتر کشور در عرصه های مختلف می شود.

آیت الله "قربانعلی دری نجف آبادی " دادستان سابق کشور و امام جمعه جدید اراک " روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با محوریت حرکت در مسیر آرمانها و اهداف امام راحل ، رهبر معظم انقلاب ، ائمه عصمت و طهارت (ع) ، مرجعیت ، روحانیت ، شهیدان والا مقام و قانون اساسی می توان زمینه بالندگی و توانمندی هرچه بیشتر نسل جوان و قشرهای مختلف جامعه را فراهم کرد.
وی ، در اولین مصاحبه خبری خود به عنوان امام جمعه اراک و نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی تصریح کرد : با انسجام و وحدت همه قشرهای مردم از جمله کارگران ، کشاورزان ، کارمندان ،دانشجویان ، طلبه ها ، بازاریان ، روحانیت ، بسیجیان ، نیروهای نظامی و انتظامی ، کارگزاران و به ویژه مدیران و کار آفرینان ،می توان گام های بلندتری در جهت تحقق اهداف امام راحل و رهبری برداشت.
وی ، تقویت وحدت و انسجام مردم و مدیران و افزایش هرچه بیشتر همکاریهای درون بخشی در استان مرکزی را از جمله برنامه های کاری خود عنوان کرد و افزود : دستیابی به شاخص های روشن تری در عرصه های فرهنگی ، علمی ، کشاورزی، صنعتی و خدماتی از اهداف مورد نظر در این منطقه است.
آیت الله " دری نجف آبادی" با تشریح سابقه علمی و فرهنگی استان مرکزی گفت: این استان مهد پرورش شخصیت های بزرگی از جمله امام راحل، مرحوم آیت الله عبدالکریم حائری ، آیت الله گلپایگانی ، آیت الله اراکی ، قائم مقام فراهانی و امیرکبیر است.
وی افزود: همچنین اجداد بزرگوار مقام معظم رهبری در استان مرکزی مدفون هستند بنابراین انتظار می رود که مردم و مسوولان این استان بر اساس ارزش های الهی ، قرآنی و ولایت فقیه برای تحقق آرمانهای امام راحل بیش از سایر استانها تلاش کنند.
وی ، خواستار پیوند و تعامل بیشتر مراکز دانشگاهی ، حوزوی و تحقیقاتی برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و پاسداری از آرمانهای انقلاب اسلامی شد و گفت: در این زمینه نهاد امامت جمعه استان مرکزی برای هرگونه همکاری و همراهی آمادگی کامل دارد