فعالان دانشجویی تاکید کردند: ایجاد ناآرامی در دانشگاه ها خط منافقین است
ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی
جمعی از فعالان دانشجویی با اشاره به اینکه ایجاد ناامنی در دانشگاه ها خط منافقین است، تاکید کردند: دانشجویان نباید سربازان سیاه شطرنج منافقین شوند.

مریم رجوی از سران گروهک موسوم به مجاهدین خلق(منافقین) با صدور بیانیه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی ، خواستار ایجاد آشوب در سطح دانشگاهها شد و اعلام کرد:دانشجویان باید آرامش دانشگاهها را به هم بزنند.
در بیانیه مریم رجوی که به مناسبت آغاز سال تحصیلی صادر شده آمده است:"اولین درسی که باید در دانشگاهها و مدارس تدریس شود برهم زدن امنیت دانشگاهها و مبارزه با رژیم ولایت فقیه است."

این بیانیه در حالی صادر شده که این روزها شاهد هستیم که با آغاز شدن دانشگاه ها هیچ گونه فضای ملتهبی در دانشگاه ها ایجاد نشده و جو دانشگاه ها بسیار آرام است.

رجوی در حالی اقدام به حمایت از حرکت های آشوب زا در سطح دانشگاه ها کرده است که اگرچه امروز دیگر برای گروهک وی رمقی نمانده و حتی از حیث محل اسکان نیز آواره هستند، اما همین رفتارهای آشوبگرانه در محیط های علمی در سال های اول انقلاب اسلامی، توسط گروهک وی در دانشگاه ها دنبال می شد، به طوری که حتی برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه علم و صنعت ایران به مرکز فعالیت این گروهک تبدیل شده و محل اصلی منازعه آن ها با جریان دانشجویان انقلابی بود.

در این زمینه گفت وگوی خبرنگار سیاسی ایرنا با جمعی از فعالان دانشجویی در ذیل آمده است:

** ایجاد ناآرامی در دانشگاه ها خط منافقین است
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: ایجاد ناآرامی در دانشگاه ها خط منافقین است.
"احسان یاوری" با اشاره به نقش گروهک تروریستی منافقین در ناآرامی ها، گفت: منافقین در اغتشاشگران پس از انتخابات نیز نقش داشتند.
وی با اشاره به تلاش برخی برای ناآرام کردن دانشگاه ها در آستانه سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: دشمنان سعی می کنند که از طریق دانشگاه ها جو کشور را ناآرام کنند، ولی بدانند که دانشجویان ایرانی آنقدر آگاهی و بصیرت دارند که گول دسیسه های آنان را نمی خورد.
این فعال دانشجویی با اشاره به صدور بیانیه مریم رجوی برای ناآرام کردن دانشگاه ها گفت: منافقین در میان مردم ایران بسیار منفور هستند و باید بدانند که مردم گول این شیطنت های آنان را نمی خورند و نسبت به توطئه های آنان آگاه هستند.
یاوری افزود: مردم ایران هیچ گاه جنایت های این گروه تروریستی را فراموش نمی کند.

** دانشجویان نباید سربازان سیاه شطرنج منافقین شوند
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشورگفت:دانشجویان نباید سربازان سیاه شطرنج منافقین شوند.
"محمد افکانه" گفت: کسانی که در آن طرف مرزها مردم ایران را به جرم عدالت خواهی و استقلال مورد هجمه قرار می دهند همان هایی هستند که زخم خوردگان گفتمان انقلاب و امام هستند.
وی اظهار داشت: جماعتی که در خود طیفی از حق ستیزان ، از منافقین و سلطنت طلبان گرفته تا برخی از اعضا و جریانات اصلاح طلب داخلی را در خود جای داده اند، امروز هوشیارترین جریان کشور را هدف گرفتند که مطمئنا با درایت و ولایت مداری جوانان این مرز و بوم مانند گذشته شکست می خورند.
وی گفت: در جریان انتخابات اخیر بسیاری از ریش سفیدان و نخبگان سیاسی روسیاه بیرون آمده اند و نتوانستند میان مردم سربلند شوند.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: جریان شکست خورده در انتخابات، پس از روشن شدن ابعاد فتنه اخیر و نقش جریانات اصلاح طلب در اغتشاشات پایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند و آنان امروز در تلاشند تا با نمایاندن چهره های فریب کارانه و مظلوم از خود در نزد دانشگاهیان هویت از دست رفته خود را بازسازی کنند.
افکانه اظهار داشت: همه باید بدانند که درس اول این مردم همان درسی است که از قیام عاشورا گرفته اند که در آن درس مرگ با عزت به جای حیات با ذلت در ذیل ولایت فقیه آمده است.

**سبزپوشان با عدم استقبال دانشجویان در دانشگاه‌ها مواجه شده‌اند
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: سبزپوشان با عدم استقبال دانشجویان در دانشگاه ها مواجه شده اند.
"علیرضا آرانی‌نژاد" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت:علی‌رغم اینکه تلاش های زیادی برای ایجاد آشوب و تنش در دانشگاه ها صورت گرفته بود ولی ما شاهد بودیم که دانشجویان ما آنقدر آگاهی و بصیرت دارند که فریب دشمنان را نمی خورند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها در یک آرامش خوبی به سر می برد اظهار داشت: هر چند جریان آشوب و منافقین سعی کردند در برخی از دانشگاه ها تنش ایجاد کنند ولی این تنش ها با عدم استقبال دانشجویان مواجه شده است.
وی تاکید کرد: سردمداران آشوب امروز به این نتیجه رسیده اند که دیگر جایگاهی نه تنها در میان مردم بلکه در میان دانشجویان هم ندارند.
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: این دست و پا زدن های آخر سردمداران آشوب و منافقین است و آنان امروز به این نتیجه رسیدند که نمی توانند به اهداف شوم خود برسند.
آرانی‌نژاد با اشاره به بیانیه مریم رجوی از سردمداران منافقین گفت:آنان با دادن این بیانیه ها کاری از پیش نمی برند، و بدانند که دشمن نظام هستند.


**منافقین نمی توانند آگاهی و بصیرت دانشجویان را هدف قرار دهند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: منافقین نمی توانند آگاهی و بصیرت دانشجویان را هدف قرار دهند.
"رحمان یاسی" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه از خصوصیات بارز جریان دانشجویی با هر گرایش و سلیقه ای حریت و استقلال در نظر و آرمان خواهی است، گفت: آن چیزی که جریان دانشجویی را از دیگر جریان ها متمایز کرده آزادگی در عمل و نظر است.
وی اظهار داشت: متاسفانه با نگاهی به تاریخ معاصر می بینیم که همیشه افرادی درصدد سوء استفاده از پتانسیل عظیم جریان دانشجویی بودند و به انحاء مختلف و در پوشش الفاظ زیبا و ژست های روشنفکرانه سعی در القا نظرات خود به این جریان پویا داشته اند.
این فعال دانشجویی گفت: واضح این است که جریان دانشجویی مانند همیشه در این فضای غبارآلود وظیفه و رسالت اصلی خویش که به گردش درآوردن چرخ پیشرفت علم در کشور است را به هیچ وجه فراموش نخواهد کرد و همچنین در فضای حضور سیاسی و اجتماعی خویش معیار و ملاک هر گونه حرکتی را عقلانیت و باورداشتن در چارچوب عقل و منطق قرار خواهد داد.
یاسی با اشاره به بیانیه رجوی از سردمداران گروهک منافقین گفت: خانم رجوی بدانند که افرادی به مراتب پرآوازه تر از ایشان نیز نتوانستند بر روی دریای مواج، پویا و پرنشاط جریان دانشجویی موج سواری کنند و چنین اظهار نظرهایی تنها پرونده سیاه آنان را سیاه تر می کنند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) افزود: بهتر است این منافقین به تاریخ انقلاب نگاهی گذرا بیندازند تا ببیند این انقلاب چه گردنه هایی به مراتب سخت تر را پشت سر گذاشته است و آنگاه به عبث و اشتباه بودن اظهارنظرهای ناپخته خود پی ببرند.

**دانشجویان بازیچه منافقین نمی شوند
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: اطلاعیه گروهک منافقین ارتباط تنگاتنگ خط آشوب خارج از کشور با افراد داخلی را مشخص می کند.
"مالک شریعتی" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: امروز جریان نفاق پا به دانشگاه ها گذاشته و تلاش می کند محیط دانشگاه را متشنج کند.
وی اظهار داشت: منافقین تلاش می کنند تا با جلب توجه و ابراز وجود به احیای مجدد خود بپردازند و امروز آنان از طریق دانشگاه ها وارد شده اند.
وی تاکید کرد:آنان باید بدانند که فضای دانشگاه های ما امروز پویا تر از گذشته است و دانشجویان به بیگانگان اجازه نمی دهند که عده ای فضای دانشگاه را مسموم کنند.
وی با اشاره به اینکه اطلاعیه مریم رجوی ارتباط تنگاتنگ خط آشوب خارج کشور با افراد داخلی را کاملا مشخص و آشکار کرده است گفت:دانشجویان بارها انزجار خود از بیگانگان را مطرح کرده اند و امروز نیز مانند گذشته از این خط نفاق اعلام انزجار می کنند.
وی تاکید کرد: متاسفانه این جریان نفاق با ظرافت فضای علمی دانشگاه ها را مورد هدف قرار داده و تلاش می کند فضای ناامنی را برای دانشجویان ایجاد کند.

** اغتشاشگران می‌خواهند سناریوی شکست‌خورده را دوباره‌سازی کنند
دبیر سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه منافقین و اغتشاشگران با ایجاد التهاب و عنادورزی می‌خواهند یک سناریوی شکست خورده را دوباره سازی کنند گفت: منافقین نمی توانند فضای دانشگاه ها را با توطئه ها و دسایس خود ناآرام کنند.
"علی جوادی" در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: با اینکه هفته نخستین بازگشایی دانشگاه ها را پشت سر گذاشتیم ولی شاهد هستیم که اتفاقاتی را که منافقین و سردمداران اغتشاشگر پیش بینی می کردند رخ نداد و آنان شکست خوردند.
وی اظهار داشت: آنچه که از فضای فعلی دانشگاه بر می آید نشانه نشاط و طراوتی است که بین دانشجویان حاکم است و ما شاهد هستیم که سناریوی دشمن و تمناهای باطل و خواب های پریشان آن ها به سرانجام نرسیده است.
وی گفت: ما امروز می بینیم منافقین و اغتشاشگران با ایجاد التهاب، معاندت ها و عنادورزی می خواهند یک سناریوی شکست خورده را دوباره سازی کنند.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: هیچ کس به بیانیه های امثال خانم رجوی توجهی ندارد و منافقین بدانند که نمی توانند فضای دانشگاه های ما را ملتهب کنند.