کوچک‌زاده در گفتگو با فارس: گروه میانجی راه را برای باج‌گیری زیاده‌طلبان باز می‌
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس:نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کسانی که با راه انداختن گروه میانجی و طرح متن اصلاحی بخواهند نظام از موازین قانونی کوتاه بیاید، بدانند که موجب سست شدن رفتار قانونی می‌شوند و راه را برای باج‌گیری زیاده طلبان از نظام می‌گشایند.


مهدی کوچک‌زاده در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به سعی و تلاش عده‌ای برای جلو انداختن افرادی برای میانجی و پیشنهاد متن اصلاحی تأکید کرد: هدف آنها از این رفتار آن است که رهبری و نظام را وادار به تنزل و کوتاه آمدن از حرف منطقی و قانونی کنند؛ البته این روش به طور قطع پایدار نبوده و به نتیجه نخواهد رسید.
وی محوریت کلام رهبری در تبعیت از قانون را مورد تأکید قرار داد و گفت: تمکین از فرمایشات رهبری و تبعیت از قانون که رهبری بر آن اصرار می‌ورزند، مسئله پیچیده‌ای نیست؛ بنابراین اگر آقایان به قانون پایبند باشند، همه چیز حل خواهد شد و نیازی به راه‌اندازی گروهک و بررسی و ارائه پیشنهاد به ملت نخواهد بود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حوادث اخیر را حاصل اعمال عمدی و اراده یک گروه اقلیت سیاسیون کشور برشمرد و اظهار داشت: در صورتی که این آقایان به خود مسلط شوند و دست از اعمال فراقانونی، قانون‌شکنی، قانون‌گریزی و زیاده‌طلبی بردارند، اوضاع به حالت اول برگشته و هیچ وضعیت بحرانی نخواهیم داشت.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عدم تمکین به رأی مردم را از مصادیق فتنه و توطئه دانست و افزود: جماعتی که با برنامه‌ریزی‌های قبل از انتخابات، پس از انتخابات به دنبال مخالفت و مقابله با رأی مردم بودند و هستند با کشاندن معدود هواداران خود در مقاطع خاص به خیابان‌ها، وضعیتی را ایجاد می‌کنند که آقای هاشمی و دیگران به تصورشان از آن به «وضعیت بحرانی» یاد می‌کنند؛ در حالی که به نظر شخص رهبری و دیگر مسئولان دلسوز نظام وضعیت فتنه‌آمیز است؛ نه بحرانی.
کوچک‌زاده در ادامه با یادآوری سخنان هاشمی در مقطع نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در مقابل رقیب شکست خورده بود، عنوان کرد: هاشمی بعد از اعلام نتایج گفت "نسبت به سلامت و نتیجه انتخابات تردید دارم و چون به رسیدگی مراجع قانونی امیدی ندارم، شکایت خود را به پیشگاه خداوند عرضه خواهم کرد " این اظهارات از سکوت نیز بدتر است.
نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص تأکیدات مکرر رهبری درباره سکوت خواص تصریح کرد: آقای هاشمی و دیگران باید نه ‌تنها سکوت را بشکنند، بلکه باید در راستای جبران خطاهای گذشته خود برای مردم توضیحات لازم را بدهند و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، خواص در موقع سکوت، سکوت به جا و در موقع حرف زدن، سخن درست را بگویند؛ که گاهی حرف نزدن موجب تشدید فتنه می‌شود.
وی با تاکید بر نبود مشکل حل ناشدنی در کشور گفت: آقای هاشمی در ابتدای دولت نهم، شرایط را بحرانی اعلام کرد و به مخالفت با دولت برخواست و اکنون ادعای سکوت و مداقه دارد و می‌گوید "بعد از این دیگر سکوت نمی‌کنیم "؛ به عقیده بنده اگر اینها مدارا بوده، پس باید بعد از این منتظر کودتا باشیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبری و انتخاب مجدد احمدی نژاد به عنوان رئیس دولت خدمتگزار و پرتلاش اظهار داشت: آقای روحانی و دیگران نیز هر چه توانستند علیه دولت نهم با استناد به مطالبی که اغلب غیرواقعی و دروغ بود، به رئیس جمهور اهانت و حمله کردند؛ الان هم اگر می‌‌گویند سکوت کرده‌اند به این معنی است که این حمله و هجمه علیه دولت وجود دارد؛ ولی اجرای آن را به عهده کسان دیگری گذاشته‌اند.
کوچک‌زاده در خصوص جنبه‌های سکوت که رهبری به آن اشاره داشتند، گفت: آقایان حالا در برابر هجمه‌ها علیه دولت، قانون‌شکنی و هتاکی به اصول انقلاب، سکوت را پیشه کرده‌اند؛ بر این اساس ما از آقای هاشمی انتظار داریم که در قبال اینان موضع بگیرند.
وی در تشریح بخش دیگری از سکوت مورد تأکید رهبری به سکوت در برابر تقابل با قانون و قانون‌گریزی خانواده و نزدیکان مسئولان و خواص اشاره کرد و گفت: چرا آقای هاشمی در مقابل فائزه و مهدی هاشمی که مردم را به آشوب دعوت کرده و در بین اغتشاشگران حضور داشتند و همچنین همسر‌شان که اظهار کرده بود "اگر موسوی رأی نیاورد باید مردم به خیابان‌ها بریزند " سکوت می‌‌کند؛ چرا که ما معتقدیم سکوت در برابر چنین اعمالی جایز نیست.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به سخن هاشمی در انتخابات نهم مبنی بر اینکه "امیدی به اجرای قانون ندارم "، گفت: طرح چنین مباحثی از سوی کسی که خود از خواص و مسئولان نظام جمهوری اسلامی است، موجب می‌شود که دیگر انتظاری از توده‌های مردم برای پایبندی به ضوابط و موازین قانونی نداشته باشیم.
نماینده مردم تهران در خانه ملت در پایان خطاب به هاشمی و دیگر خواص بیان داشت: ملت و ما نمایندگان مردم از شما به عنوان خواص، نخبگان، فرهیختگان و مدعیان راه امام می‌خواهیم که سکوت در برابر قانون‌شکنان، اغتشاشگران و فعالان علیه نظام جمهوری اسلامی و نیز سکوت در برابر تهمت‌ها و اهانت به دولت را بشکنید.