آیت‌‌الله ‌نوری همدانی: ولایت فقیه رکن اساسی عزت ایران است
ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: آیت‌الله نوری همدانی، از ولایت به عنوان رکن اصلی اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران نام برد.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه شرکت کننده در طرح بصیرت بر اهمیت شناخت و شکرگزاری نعمت‌ها تاکید کرد و گفت: خداوند در 73 جای قرآن به مسئله شکرگزاری در برابر نعمت‌های خداوند پرداخته است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه نعمت‌های الهی محصور در مادیات نیست، اظهار کرد: برخی نعمت‌ها را محصور در حوائج مادی می‌دانند که از نظر اسلام کاملا مردود است، چون خداوند در آیات متعددی به بیان نعمت‌های مادی و معنوی خود پرداخته است.
وی با اشاره به آیه 26 سوره انعام تصریح کرد: استقلال، آزادی، ولایت‌مداری و وحدت از نعمت‌های بزرگی هستند که خداوند به ما عطا فرموده است.
آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه مستکبران در هرزمانی به دنبال به بردگی کشیدن انسان‌ها هستند، گفت: مستکبران همواره انسان‌های بیداری را که سد راه منافع آنها باشند نابود کرده و در مقابل به کسانی که از آنها تبعیت کرده و تسلیم خواست آنها باشند پروبال می‌دهند.
این استاد حوزه با بیان اینکه خداوند به مبعوث کردن حضرت محمد(ص)، عزت و عظمت را برای مسلمانان به ارمغان آورد، اظهار داشت: در زمان پیامبر مسلمانان به چنان قدرتی دست یافتند که دو قطب بزرگ آن روز مقهور قدرت و علم مسلمانان شدند.
وی در ادامه به جایگاه ایران در جهان اشاره کرد و افزود: ایران مملکت خاص و ماوای ایرانیان است و وظیفه ماست که ایران را شناخته و به جهان بشناسانیم.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) افزود: بنابر فرموده پیامبر اکرم، علم و ایمان در هر کجا که باشد ایرانیان به آن دست خواهند یافت.
وی با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: به برکت قیام امام خمینی(ره) امروز شاهد استقلال و آزادی کشورمان در همه عرصه‌ها هستیم.
وی از ایرانیان به عنوان مردمانی ولایتمدار نام برد و گفت: ولایت رکن اساسی و اصلی عزت ایران است.
این مرجع تقلید با اشاره به رزمایش موشکی سپاه گفت: اگر ایران از این توان بالای نظامی برخوردار نبود، آمریکا قبل از عراق و افغانستان به ایران حمله می‌کرد.
وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تاکید کرد و گفت: جبهه‌های نبرد میراث فرهنگی ماست و ما باید همواره یاد فداکاری‌های رزمندگان را زنده نگه داریم.