هاشمی با طرح خود قصد دارد بدهکاران به نظام را طلبکار جلوه دهد
ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد همدان گفت: هاشمی رفسنجانی می‌خواهد با این طرح، خطاهای مفسدان و برهم زنندگان نظم را به نحوی بپوشاند و آن‌ها را که به طور قطع بدهکار به نظام هستند را به عنوان طلبکار از نظام جلوه دهد.


حجت‌الاسلام علی امامی‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در همدان در ارتباط با طرح هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی ‌از همان روزهای نخست جریانات فتنه، تلاش کرد سنگر و مدافعی برای مفسدین باشد در صورتی که ما از ایشان چنین انتظاری را نداشتیم.
وی با تأکید بر لزوم توجه به مواضع رهبری و حمایت از آن، طرح هاشمی رفسنجانی را مشکل‌‌ساز خواند و افزود: به نظر می‌رسد طرح ایشان بیش از آن که حلال مشکلات باشد، مشکل‌آفرین است چرا که مشکل و بحرانی در کشور وجود ندارد و همه چیز باید طبق قانون و مقررات روشن شود.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اضافه کرد: افرادی که در جریانات اخیر کشور موجب اخلال در نظام و وارد کردن خدشه به اعتبار و حیثیت آن شده‌اند باید طبق قانون مجازات شوند.
وی با بیان اینکه طرح هاشمی ضمن اینکه حقی برای مفسدین و اغتشاشگران قائل می‌شود، آن‌ها را از نظام طلبکار نیز می‌کند، عنوان داشت: هاشمی رفسنجانی می‌خواهد با این طرح، خطاهای این افراد را به نحوی بپوشاند و آن‌ها را که بدهکار به نظام هستند، به عنوان طلبکار از نظام جلوه دهد.
امامی‌فر با بیان اینکه همه چیز در کشور واضح و مبرهن است و نیازی به ارائه چنین طرحی از سوی هاشمی رفسنجانی نیست، ادامه داد: طبق قانون، قوه قضاییه باید در راستای اجرای عدالت در جامعه با اغتشاشگران و مفسدان برخورد قانونی و قاطع داشته باشد و انتساب برخی از آن‌ها به شخصیت‌های رده بالای نظام نیز نباید هیچ مانعی در راستای برخورد با آن‌ها ایجاد کند.
وی با اشاره به ادعای بی‌پایه و اساس مطروحه از سوی برخی از عاملان اغتشاش و ایستادگی آن‌ها در مقابل نظام خاطرنشان کرد: این افراد با ایستادگی در مقابل نظام و رهبری وضعیت کشور را با اختلال و آشفتگی مواجه کردند و حال اینکه ما با آن‌ها به مذاکره بنشینیم جای هیچ توجیه و تفسیری ندارد.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی همدان در پایان با بیان اینکه رهبری مواضع خود را به صورت شفاف و روشن مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: همه باید با تبعیت از رهبری در راستای حفظ انسجام و وحدت در کشور تلاش کنند که البته این مهم را تنها کسانی که دلبستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری داشته باشند، مورد توجه جدی و عمیق خود قرار می‌دهند.