نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس: مدعیان طرح برون‌رفت به شجاعت در فهم نیازمند
ساعت ٧:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح‌کنندگان طرح‌های برون‌رفت از وضعیت فعلی کشور و تشکیل کمیسیون ملی انتخابات به فهم درست از وقایع و شجاعت در فهم نیازمند هستند.


حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: بدون شک طرح برون‌رفت از وضعیت فعلی کشور و طرح تشکیل کمیسیون ملی انتخابات از یک منشا سرچشمه گرفته و هر دو طرح یک هدف را دنبال می‌کنند.
وی با بیان اینکه بستری که این دو طرح از آن روییده‌اند، بستر واقعی نیستند، تصریح کرد: این بستر مبتنی بر فهم درست از واقعیت شکل نگرفته است که می‌طلبد طراحان آن به فهم درست از واقع دست یابند.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز کشور با بحران خاصی مواجه نیست که عده‌ای از خیرخواهان بخواهند برای نظام دل بسوزانند چرا که حضور 85 درصدی در انتخابات، حضور پرشکوه مردم در نمازهای وحدت‌بخش جمعه و راهپیمایی روز قدس به خوبی گویای این واقعیت است.
سلیمی با بیان اینکه باید حساب عده‌ای از افراد آشوب‌طلب و اغتشاش‌گر را از حساب ملت جدا کرد، خاطرنشان کرد: اینکه عده‌ای از گروه‌های محارب طی برنامه‌ریزی‌های حساب شده و تشکیلاتی آرامش جامعه را برهم زده و دست به تحرکات ایذایی بزنند، دلیل وجود بحران در کشور نیست.
وی گفت: بعد از انتخابات حوادث ناگواری در کشور رخ داد، اما رهبر معظم انقلاب با هوشیاری و زیرکی تمام فتنه‌ها را خاموش کرده و با درایت خود آرامش را به جامعه بازگرداند.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مطرح کردن طرح وحدت ملی یادآور شد: وحدت ملی در کشورهایی مطرح می‌شود که در آن کشورها جنگ قدرت وجود دارد و به هیچ عنوان یک محور وحدت در آن کشور یافت نمی‌شود، اما زمانی که در ایران اسلامی ولایت فقیه و قانون اساسی محور وحدت تمام آحاد جامعه است و هیچ جنگ قدرتی وجود ندارد مطرح کردن این طرح آب در هاون کوبیدن است.
سلیمی گفت: بی‌شک وحدت نیاز امروز و هر روز جامعه است و باید با مخالفان آن مقابله کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح محسن رضایی مبنی بر تشکیل کمیسیون ملی انتخابات اظهار داشت: مطرح کردن این طرح یعنی توهین به همه عوامل برگزاری انتخابات در طول 30 سال گذشته انقلاب.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قانون انتخابات در ایران اسلامی قانونی کاملا روشن و واضح بوده که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد.
سلیمی گفت: 30 سال است که انتخابات در ایران اسلامی بر اساس همین قانون برگزار شده است، اما امروز که عده‌ای حاضر نیستند تن به قانون دهند و نمی‌نخواهند مطالبات خود را بر اساس قانون پیگیری کنند، بر آن اشکال ‌تراشی کرده و سعی می‌کنند حرف خود را به کرسی بنشانند.