کریمی در گفتگو با فارس: توپخانه فتنه موسوی دانشگاهها را نشانه گرفته است
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که توپخانه فتنه گرانی مثل موسوی دانشگاه‌ها را نشانه گرفته است.


جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکاپوی افراطیون حامی موسوی برای التهاب آفرینی در فضای علمی دانشگاه‌های کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در معرفی فتنه اخیر این گونه متوجه شدیم که دشمن در این فتنه چه از طریق لشکر داخلی خود و چه از نظر قوای خارجی‌اش، نقاط محوری انقلاب اسلامی را نشانه گرفته است.
وی یکی از نقاط محوری نظام جمهوری اسلامی را بحث پیشرفت، تعالی و علم آموزی عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها به عنوان محورهای تولید دانش، علم و فن آوری که از سوی دانشجویان نخبه ایرانی همواره مورد توجه بیگانگان بوده است از این رو در فتنه اخیر نیز فتنه گران مستقیم سراغ مراکز علمی، پژوهشی و فن آوری در دانشگاه‌ها رفته‌اند.
کریمی به نمونه ای از فتنه فتنه گران در مراکز علمی و آموزشی اشاره و خاطر نشان کرد که چندی پیش در دانشگاه صنعتی اصفهان فتنه گران آزمایشگاهی بسیار مجهز و ارزنده را مورد هجوم خود قرار دادند در حالی که اساسا این دانشگاه دچار التهاب سیاسی نیست از این رو اقدامات دیروز حامیان موسوی در دانشگاه تهران نشان داد که فتنه گران در راستای بستری که سرویس‌های جاسوسی بیگانگان برای آنان فراهم کرده‌اند به دنبال ایراد ضربه به مراکز علمی کشور هستند که در این زمینه می‌بایست جامعه دانشگاهی هوشیار باشد.
وی به جایگاه علم و علم آموزی در جهان امروز اشاره و خاطر نشان کرد: اگر چه دنیای غرب و کشورهای سلطه گر علم را ابزاری برای سلطه خود قرار داده‌اند که اگر این ابزار را از آنها بگیریم هیچ چیز دیگری نخواهند داشت اما انقلاب اسلامی علم را در راستای تعالی و خدمت به خلق خدا می‌خواهد از این رو باید هوشیار بود تا علم و علم آموزی با این اقدامات به حاشیه نرود چرا که نظام جمهوری اسلامی علم را برای تامین صلح و تامین نیازهای کشور اعم از دفاعی می‌خواهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب در رابطه با التهاب آفرینی در فضای دانشگاه اشاره و یاد آور شد که چندی پیش رهبر معظم انقلاب این اتفاقات را پیش بینی کردند از این رو نکته مهم آن است که نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه توان خود توسط دانشجویان متعهد به مبانی اسلام و کشور این بحث‌ها را مهار خواهد کرد.
وی با اشاره به اقدامات افراطی و ساختار شکن هواداران موسوی و خود او نیز گفت: در زمینه التهاب آفرینی فضای کشور به خصوص دانشگاه ‌ها شاهدیم که آتش فتنه از توپخانه فتنه گران همانند موسوی در حال شلیک شدن است.
نماینده مردم مشهد خاطر نشان کرد:حامیان موسوی در داخل مجلس از طرفی بر طبل آرامش می‌کوبند و در مقابل حامیان دیگر او در خارج از مجلس دست به التهاب آفرینی می‌زنند از این رو می‌بایست دستگاه قضا با توجه به تمهیداتی که در این زمینه اندیشیده است با شمشیر عدالت با موسوی و حامیان ساختار شکنش برخورد کرد.
کریمی با تاکید بر اینکه ظرفیت نظام اسلامی با آن کسانی که به معارضه با آن می‌پردازند بالا است در عین حال خاطر نشان کرد: اگر چه ظرفیت نظام در این زمینه بالا است اما نظام آخرین فرصت‌های خود را به فتنه گران می دهد تا اگر به احتمال ضعیف نیز به دنبال توبه کردن و جبران اقدامات گذشته‌شان هستند، آن را انجام دهند.