ادعای جدید سایت نوروز پس از رسوایی در جریان پورآقایی؛ مشارکت: "ما را فریب دادند
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

 

به دنبال این رسوایی، سایت اینترنتی نوروز به جای عذرخواهی از مخاطبان خود به علت انتشار پی در پی اخبارجعلی و کذب ، ابتدا کلیه اخبار و مطالب مربوط به این شایعه سازی را از روی سرور خود حذف کرد و سپس ماجرای سعیده پور آفایی را "تله‌ کودتاچیان برای رسانه‌های اصلاح طلب" دانست.

شبکه ایران: تقریباً همه داستان چوپان دورغگو را به دلیل درج آن در کتب درسی ابتدایی شنیده‌اند؛ داستان چوپانی که چندین بار به دروغ از دریده شدن گوسفندهایش خبر می‌دهد، اما وقتی که مردم شتابان برای کمک به او به سمت او می‌آیند، متوجه می‌شوند که او دروغ گفته است؛ تکرار چندین بار دروغ، چوپان را ملقب به "دروغگویی" می‌کند و مردم را "بی‌اعتماد" به او.

در جریان حوادث پس از انتخابات برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب همگام با رسانه‌های اپوزسیون به طرح اخبار و شایعات کذب پرداختند تا از این طریق علاوه بر بحرانی نشان دادن شرایط کشور بر دروغ تقلب در انتخابات که مطرح کرده بودند سرپوش بگذارند.

انتشار این شایعات و رسوا شدن آنها باعث شد تا این رسانه‌ها مصداقی برای داستان چوپان دروغگو البته در فضای اطلاع رسانی شوند.

ماجرای کشته شدن نوجوانی به نام علیرضا توسلی بر اثر اصابت ضربه باتوم، ماجرای آتش زدن دختری به نام ترانه موسوی، ماجرای کشته شدن دانشجویی به نام احمد کارگر نجاتی در درگیری‌ها، کشته شدن دانشجویی به نام محسن ایمانی در کوی دانشگاه، دفن جنازه‌های بی نام و نشان در قطعه 302 بهشت زهرا، ماجرای تجاوز به زندانیان، ربوده شدن عاطفه امام و اخیراً ادعاهای بسیار درمورد دختری به نام سعیده پور آقایی از جمله ادعاهای این رسانه‌ها بود که ساختگی بودن آنها بر همگان مشخص شد و این رسانه‌ها را بیش از پیش رسوا ساخت.

در این میان سایت اینترنتی جبهه مشارکت یکی از رسانه‌هایی بود که بیش از دیگر رسانه‌ها به این موارد می پرداخت و البته در همه این موارد هم رسوا می شد.

در تازه ترین مورد از این دست شایعات، سایت نوروز اخیرا مدعی شده بود که دختری به نام سعیده پورآقایی در جریان اغتشاش های اخیر مورد تجاوز قرار گرفته و سپس با اسید سوزانده و در قطعه 302 بهشت زهرا(س) دفن شده است.

سایت اینترنتی نوروز اگرچه مطالب بسیاری را در مورد سعید پور آقایی منتشر کرده، اما تنها در یکی از آنها که به گونه ای عجیب احساسی نوشته شده آورده بود: "سعیده دو سال بود که دیگر پدر نداشت. اگرچه آن وقت هم پدرش نمی‌توانست خیلی پابه پای دخترش تکاپو و هیاهو داشته باشد. جنگ از پدر سعیده جسمی بیمار به یادگار گذاشته بود که فقط بود؛ هرچه بود پدرش بود و کوله باری از خاطرات و خطرات جنگ؛ خاطراتی از 8 سال دفاع از ناموس ملت ایران و امید از اینکه ناموسش را بعد از او پاس خواهیم داشت. سعیده دو سال پیش پدرش را از دست داد. آثار به جای مانده از سلاح‌های شیمیایی دیگر توانی برای ماندن در او نگذاشته بود و او باید می‌رفت و همسر و دختر نوجوانش را که یادگار سال‌های جنگ و امام بود به ما می‌سپرد...ما چه کردیم؟! دیروز مراسم ختم سعیده بود؛ مراسم ختم که نه! مادرش بود و چند نفر از اعضای خانواده و مهندس میر حسین موسوی و البته فضایی از غم و اندوه و بهت و حیرت سعیده برای همراهی با جنبش سبز فقط به پشت بام خانه‌اش می‌رفت نه برانداز بود و نه مخملی فقط الله اکبر می‌گفت، تا اینکه شبی آمدند سه زن و دو مرد بودند او را بردند، برای همیشه! امانتدارش که دلبندش را برده بودند به همه‌جا متوسل شد تا یادگار همسر شهیدش را باز یابد اما هرچه تلاش می‌کرد کمتر به نتیجه می‌رسید، تا اینکه به درگاه یکی از اعضای نزدیک به رییس دولت متوسل شد و او هم راهنماییش کرد تا به پشت سردخانه‌ای صنعتی رسید؛ آری سعیده‌اش را درآغوش گرفت اما چه سیاه و چه سرد، چرا دیگر از آن نشاط و شور نوجوانی اثری نبود؟! دیروز همه گریستند."

نوشته های احساسی نوروز و سایر سایت های وابسته به این جریان سبب شد تا هم موسوی به مجلس ختم! وی برود و هم مهدی کروبی نام پورآقایی را به عنوان یکی از افرادی که مورد تجاوز واقع شده به هیئت سه نفره قوه قضائیه بدهد؛ اما گزارش اخیر  بخش خبری 20:30 نشان داد که او نه تنها کشته نشده بلکه فراری است.

پورآقایی به همراه مادرش چندی پیش در مقابل دوربین تلویزیون شخصاً تمام شایعات مطرح شده در مورد خود را تکذیب کرد.

اما به دنبال این رسوایی، سایت اینترنتی نوروز به جای عذرخواهی از مخاطبان خود به علت انتشار پی در پی اخبارجعلی و کذب ، ابتدا کلیه اخبار و مطالب مربوط به این شایعه سازی را از روی سرور خود حذف کرد و سپس ماجرای سعیده پور آفایی را "تله‌ای برای رسانه‌های اصلاح طلب" دانست.

سایت نوروز ادعا کرد کسانی که "کودتاچیان" می‌نامید سناریوی سعیده پور آقایی را پیاده کرده‌اند تا رسانه‌های اصلاح‌طلب را از "اعتبار خبری" ساقط کنند.

این سایت درباره این ادعای جدید خود البته درباره  فریب خوردن افرادی همچون میرحسین موسوی و مهدی کروبی که کاندیدای ریاست کشور شده بودند،توضیح نداد و مشخص نکرد که در صورت صحت ادعایش آیا ممکن نیست که این دو کاندیدا در جریان ادعای تقلب نیز در تله و دام افتاده باشند؟.

با این حال خوانندگان این سایت اینترنتی حاضر نشدند فرار به جلوی این سایت درباره این دروغ پردازی آشکار را بپذیرنر و در ذیل این مطلب نوروز نوشته اند:

1- "هنوز هم شرم نمی کنید باز هم دروغ پردازی؟!"
2- "شما حدوداً 50 روز پیش مطلب و عکس هایی از اجساد و قبرهای بی نام و نشان که مخفیانه و شبانه در قطعه 302 بهشت زهرا دفن شده‌اند را در سایت خود قرار دادید و تاکید می‌کردید که اگر به این فجایع و قتل ها و گورهای بی‌نام و نشام رسیدگی و پاسخگویی نشود (از طرف دولت) شما عکس‌های هولناک و اجساد جنبش سبز را به نمایش عموم خواهید گذاشت؛ پس چه شد؟"
3- "آره تو گفتی و من باور کردم- بسه دیگه تمومش کنید- معلوم شد به فکر مملکت نیستید و فقط به فکر خودتون هستید."