سولانا: با بحث درباره اعمال تحریم‌‌های جدید علیه ایران مخالفیم
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز تاکید کرد که با بحث درباره اعمال تحریم‌‌های جدید علیه ایران به خاطر موضوع هسته‌ای این کشور مخالف است.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "خاویر سولانا " در سخنانی از ایران خواست تا موضوع مربوط به دومین تأسیسات غنی‌سازی خود را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هرچه سریعتر حل کند.
وی افزود که از انجام آزمایش موشکی ایران که روز گذشته و امروز انجام شد، نگران است اما درحال حاضر با بحث و مذاکره درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران مخالف است.
هفته گذشته ایران از دومین سایت جدید هسته‌ای خود در قم خبر داد و سولانا اعلام کرد که قرار است پنجشنبه هفته جاری مذاکراتی میان ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان صورت گیرد.
ایران امروز موشک‌های بالستیک "شهاب 3 " و "سجیل " خود را در رزمایش "پیامبر اعظم (ص) 4 " شلیک کرد. این اولین‌بار است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از موشک‌های سوخت جامد و دو مرحله‌ای سجیل در رزمایش خود استفاده می‌کند که نشان دهنده ارتقای سطح توانمندی‌های استراتژیک و میزان بازدارندگی این نیرو در مقابله با هر تهدیدی است.