وزیر کشور: پیشرفت‌های علمی کشور مرهون تفکر بسیجی است
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مصطفی محمدنجار پیشرفت‌های علمی کشورمان را مرهون تفکر بسیجی دانست و گفت: امروز در پرتو این تفکر ایران در فضا حضور پیدا کرده و موشک ماهواره‌بر و ایستگاه پرتاب ماهواره می‌سازد.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مصطفی محمد نجار وزیر کشور که در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمع بسیجیان وزارت کشور سخن می‌گفت با بیان اینکه اساس جمهوری اسلامی تفکر بسیجی است، خاطرنشان کرد: بسیج از اول انقلاب کارآیی خود را چه در مقابله با منافقین کوردل و چه در هشت سال دفاع مقدس نشان داد.
وی با بیان اینکه بسیج یکسال پیش از آغاز جنگ تحمیلی به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و این نشان از دوراندیشی بنیانگذار انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: سال 59 هنگامی که رژیم بعثی با حمایت کشورهای غربی به میهن اسلامی حمله و اعلام کرد که 3 روزه به تهران خواهد رسید، نیروهای مردمی و بسیجی نقش ویژه‌ای در جلوگیری از پیشروی دشمنان داشتند.
وزیر کشور گفت: امام راحل (ره) در کنار ارتش و سپاه نیروی عظیم و میلیونی مردمی را قرار داد تا با تشکیل بسیج حوزه دفاع را مردمی کند و بدینگونه دفاع را برای همیشه در کشور نهادینه کرد.
نجار با اشاره به اینکه تفکر بسیجی در دوران هشت سال دفاع مقدس نه فقط در جنگیدن بلکه در ساختن انسان‌ها نیز گنجینه ارزشمندی برای نظام است، تصریح کرد: تفکر بسیجی در هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی و مقاومت ملت ایران را به جهانیان معرفی و ایثارگری را با ادبیات جدیدی رقم زد.
وی پیشرفت‌های علمی کشورمان را مرهون تفکر بسیجی دانست و افزود: امروز در پرتو این تفکر ایران در فضا حضور پیدا کرده و موشک ماهواره بر و ایستگاه پرتاب ماهواره می سازد .
وزیر کشور با بیان اینکه ما امروز جزو باشگاه فضایی جهان شده‌ایم، تصریح کرد: این اتفاق برای غربی‌ها باورکردنی نبود، اما با موفقیت ایران در این حوزه، هیمنه غرب زیر سوال رفت و هیبت آنها را فرو ریخت و به همین علت است که از نظام جمهوری اسلامی ایران عصبانی هستند.
نجار با بیان اینکه امروز بسیاری از ملت‌ها در نقاط مختلف دنیا از ایران الگو می‌گیرند، گفت: تفکر بسیجی در دل انسان‌ها اثر گذاشته و آنان را شیفته نظام جمهوری اسلامی کرده است.
وزیر کشور با تأکید بر نگرش راهبردی به جایگاه بسیج گفت: تفکر بسیجی نیروی چند کارکردی است که باید در همه حوزه‌ها وارد و با از خود گذشتگی و بدون هرگونه چشم داشتی فداکاری کنند.
وی بسیج را یک حرکت عمیق و اسلامی و منطبق با نیازهای جهان اسلام و جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: امروز شکل و نوع تهدیدات تغییر کرده و دشمن با حرکات سایبری و روش‌‌های فرهنگی به مقابله با نظام اسلامی دست می‌زند که باید در مقابل این تهدیدات و توطئه‌ها هوشیار بود.
وزیر کشور با بیان اینکه هر چه نظام اسلامی بیشتر رشد و پیشرفت کندروش دشمن نیز پیچیده‌تر می‌شود، تصریح کرد: بسیج باید جلوتر از زمان‌، روش‌های دشمن را از قبل شناسایی و با توطئه آنها مقابله کند.
نجار گفت: امروز مقابله با استکبار بیش از ابزارهای سخت افزاری به ابزارهای نرم افزاری یعنی کار فکری، ایمان و تقوا نیاز دارد، چون دشمنان در اندیشه بر هم زدن وحدت مردم ایران است.
رئیس شورای امنیت کشور با اشاره به ترورهای اخیر در کردستان، این اقدامات را حرکتی مذبوحانه از ناحیه دشمنان نظام اسلامی خواند و افزود: دشمن با ایجاد اختلاف بین قومیت‌ها، اختلاف بین شیعه و سنی و با فریب جوانان در تلاش است که تنوع قومی و فرهنگی را که فرصتی برای جامعه اسلامی است، تبدیل به تهدید کند.
نجار رسالت امروز بسیجی را رسالت فکری فرهنگی توصیف کرد و گفت: حفظ روحیه جهادی، ادامه راه شهدا، روحیه استقامت و پایداری، بحث ولایی بودن و تفکر ولایی از جمله ارزش‌هایی است که باید راهنمای عمل بسیج و بسیجیان قرار بگیرد.