رسانه‌های جهان: پرتاب موشک‌های دوربرد قدرت ایران را به رخ جهان کشید
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: شبکه‌های تلویزیونی جهان با پخش تصاویر "رزمایش پیامبر اعظم4 "، پرتاب‌موشک‌های دوربرد شهاب3 و سجیل را ناشی از قدرت جهوری اسلامی ایران برای برخورد با هر گونه خطر احتمالی دانستند.


به گزارش فارس، شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی با پخش تصاویر آزمایش موشکی شهاب 3 گزارش داد: کارشناسان مسائل نظامی تایید کرده‌اند موشک زمین به زمین شهاب 3 قادر است اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا در خلیج فارس را مورد هدف قرار دهد.
این شبکه تلویزیونی با اعلام پرتاب موفقیت آمیز موشک شهاب 3 به نقل از مقامات ایرانی افزود: این موشک که که در اواسط سال پیش میلادی نیز با موفقیت آزمایش شد قادر است مسافتی به طول 2 هزار کیلومتر را طی کند.
شبکه خبری سی.ان.ان نیز در واکنش به پرتاب موشک شهاب3 ایران گزارش داد: ایران جدیدترین موشک دور برد خود را آزمایش کرد.
این گزارش به نقل از سردار حسین سلامی فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران افزود: این موشک‌ها، از نوع موشک‌های پیشرفته دور برد ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
وی افزود: ما منتظر گزارشاتی درباره توانایی موشک‌ها خود در اصابت اهداف مورد نظر هستیم.
این گزارش در ادامه با اشاره به تداوم رزمایش پیامبر اعظم 4، از پرتاب موفقیت‌آمیز موشک‌ سجیل با سوخت جامد و با برد مشابه شهاب3 خبر داد.
شبکه تلویزیونی بی.بی.سی نیز با پخش تصاویر آزمایش موشکی شهاب3 ایران از پرتاب موفقیت آمیز این موشک و همچنین با اشاره به برد بالای این موشک از توانایی آن برای اصابت به اهداف مورد نظر خود خبر داد.
این گزارش افزود: موشک‌های ایران پتانسیل هدف ‌اصابت به اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا درخلیج فارس را دارند.
شبکه تلویزیونی فرانس24 گزارش داد: ایران با پرتاب موشک‌های دوربرد قدرت خود را به رخ جهان کشید.
این گزارش افزود: آزمایش موشک دوربرد شهاب3 تنها یک روز پس آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های کوتاه برد فاتح 110 و تندر 90 صورت گرفت که باعث نگرانی کشور‌های غربی شده است.
فرانس 24 همچنین به برد بالای موشک شهاب3 نیز اشاره کرد.